Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Közepes depresszióból nektek...

Közepes depresszióból nektek hogyan, milyen módszerrel, mennyi idő alatt sikerült kilábalnotok?

Figyelt kérdés

Olvastam a tüneteit, és teljesen megegyezik azzal, ahogy mostanság érzem magam.

Gyakori, hogy annyira rosszul érzem magam, hogy öngyilkos gondolataim támadnak. Negatív vagyok és rosszindulatú, régebben pozitív és életvidám, nyitott.

De vannak olyan napok (ritka), amikor jól érzem magam, van életkedvem, életvidámság. Aztán rá 1 napra megint visszazuhanok, és kezdődik elölről. Nem vagyok buta, és próbálok küzdeni ez ellen, csak nehéz. Családtagok próbálnak segíteni, valamennyit segít, hogy a szeretteim között lehetek, de idáig nem sok sikerrel. Nem tudok koncentrálni, figyelni mert bennem van ez az érzés.


Tanácsokat, tapasztalatokat szeretnék, akik hasonlót átéltek nektek mi segített?



2023. febr. 26. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Csak ötlet lesz, nem értek hozzá. Az fix, hogy ami ellen küzdesz, az betölti az agyadat. Vagyis annak adod a figyelmedet, attól jön az érzés. Mi lenne ha nem akarnál küzdeni ellene? Simán tudomásul vennéd, na, már megint erre gondolok. A családod próbál segíteni. Mi lenne ha cserélnél velük? És mostantól az lenne a programod, hogy megnevettesd a többieket? Szóval, hogy te próbálnál nekik jó kedvet varázsolni? Amíg bohóckodsz (nem erőltetetten), addig nem tudsz mélabús lenni. És lehet, hogy az össznépi jókedv téged is feljebb húzna. Talán egy(pár) próbát megér. Azt mondják, a jókedv ragadós.
2023. febr. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

1-es...igazad van, csak ez nem annyira egyszerű, ahogy írtad nem értesz hozzá, ezek szerint szerencsére nem érint.

Most semmi sem segít nekem, és a baj, hogy a társamat is húzom le.

2023. febr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Munka, olvasás, koncert, társaság, séta a természetben.
2023. márc. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nagyon ajánlom ezt a videót, amiket ez a srác megfogalmaz, az már egy nagyon jó kiindulópont: [link]
2023. aug. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A depresszió egy betegség. Pszichiáter felkeresését javaslom, hogy megállapítsa, valóban ez áll-e fenn, és kérj pszichoterápiát, illetve ha szükségesnek látja a doki, a terápia mellé gyógyszert is.
2023. aug. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!