Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megéri pszichológushoz járni?

Megéri pszichológushoz járni?

Figyelt kérdés

Eléggé szét vagyok most csúszva úgy az egész élet terén; nem tudom rávenni magam általában semmire, szinte soha nincs semmi motivációm, nem látom semmi értelmét az életnek, és az édességek, ételek elleni önfegyelmem is teljes mértékben romokban van...

Ezek lennének a panaszaim 😅.

Régen sokkal jobban tudtam teljesíteni, sokkal motiváltabb voltam, meg minden; de volt egy pont, egy viszonylag kicsi időtartam, amikor minden gyökerestől megváltozott és végül ez lettem, aki most vagyok már több, mit 3 hónapja. Kisebb-nagyobb hullámvölgyek jellemzőek, de úgy érzem, nagyon nem ez megy nekem az életkedvem visszanyerése.


Gondoltam, utánanézek milyen pszichológusok vannak a környéken... Majd kiugrott a szemem, amikor megláttam a helyi agyturkász óradíját 😳😰😰.

20 000 Ft / óra

Egy probléma megoldására 4-6 alkalmat javasol az úr.

Az lenne a kérdésem, hogy ez tényleg megéri? Tényleg képes helyreállítani a mentális egészségemet egy ilyen mocskosul pénztárcaszomorító óradíjjal rendelkező szakember, megközelítőleg 100 000 Ft-ért?

Kinek milyen tapasztalatai, javaslatai vannak e téren?


2023. márc. 4. 21:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Úgy látom, a harmadik bekezdésben ottmaradt egy nemkívánatos "ez" szócska. Ne is foglalkozzatok vele, elfér az ott :D
2023. márc. 4. 21:37
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha az igazi barátokkal folytatott őszinte beszélgetés már nem segít, akkor esélyt kell adni a pszichológusnak.

Mellette valahogy rá kellene venned magad, hogy tegyél önmagadért:

-egészséges étkezés (a szemét kaják csak még lejjebb taszítanak, az egészségesek viszont energiát és életerőt adnak)

-rendszeres testmozgás (bármi, amit szívesen csinálsz: futás, vagy csak séta, jóga, aerobic, fitness, erősítő edzés teremben vagy otthon, tánc, kerékpározás, úszás, bármi. A lényeg, hogy a mozgás szintén energikusabbá tesz, és egyben boldogabbá is.)

-légy minden nap egy fél órát a szabadban (a napsütés jó hatással van a szervezetre, de esőben, szélben is jó kimozdulni, mert így a tested megtanul alkalmazkodni a változékony időjáráshoz)

-állatok (cica vagy kutya, vagy más, amit szeretsz. Állatmenhelyen lehet sétáltatni is, nagyon örülnek az önkénteseknek, én is voltam már többször. Az állatokkal való törődés jólesik a szívünknek és nekik is.)

-ápold a kapcsolataidat (meghallgatni másokat, érdeklődni mások felől és mesélni is jó mindkét félnek)


Egyébként én nőgyógyászhoz járok, ahol egy alkalom 20.000 Ft, ami 15 perc. De nekem megéri, mert az egészségem fontosabb, hiszen pénzt lehet többet keresni, de az időnk nem végtelen, és nem mindegy, hogy betegségben vagy egészségben töltjük-e el az éveinket, életünket.


Mássz ki a gödörből, a csúcsról sokkal jobb a kilátás!🤗

2023. márc. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2-essel egyetértek, ha a barátoknak való beszélés nem segít, és azok sem amiket írt, akkor simán megéri kipróbálni.


Az egészség tényleg minden pénzt megér, az pedig ha nincs kedved, motivációd semmihez az lehet mélyebb probléma, sok baj lehet még belőle későbbi fázisokban.


A pszichológussal valószínűleg megpróbáljátok megkeresni a probléma okát majd, és arról beszélgetni, kicsit te is gondolkodhatsz magadban arról, hogy mi változtatott meg, miért pont így változtatott meg, milyen hatással van ez az életedre.

Ha magadban is csak negatív válaszokat találsz/nem találsz valós válaszokat, megéri elmenni a pszichológushoz.


Én nekem barátnőm járt pszichológushoz stresszproblémákkal, rajta sokat segített (bár ez ingyenes, iskolai pszichológus volt). Én nem tudtam neki segíteni hiába mondtunk neki a szüleivel bármit, egy külső ember jól jött neki.

2023. márc. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen sz eddigi válaszokat. Tényleg nagyon hasznos tippeket tartalmaznak.

Iskolapszchológusra talán nekem is lenne lehetőségem, de nem tudom, hogyan kezdhetnék bele az egészbe. Szinte mindig csak akkor rendel, amikor nekem óráim vannak.

(18 éves fiú vagyok egyébként)


"Ha az igazi barátokkal folytatott őszinte beszélgetés már nem segít" --> Na igen, ezzel tényleg problémák vannak. Van pár nagyszerű ember, akivel szívesen megbeszélem ezeket, de ettől függetlenül még mindig ugyanott vagyok; nem nagyon akarnak megoldódni a problémáim. Tehát a baráti beszélgetések hatástalanságára már én is felfigyeltem.

2023. márc. 4. 22:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Esetleg jelezhetnéd az osztályfőnöködnek, hogy szeretnél beszélni az iskolapszichológussal, és hátha elenged valamelyik óráról. 18 évesen még nincs önálló jövedelmed, így mindenképp érdemes megpróbálni az ingyenes lehetőségeket. :)

Nem vagyok szakember, csak egy átlagos 25 éves, de ha úgy érzed, hogy segítene, ha egy idegennek névtelenül leírhatnád a gondjaidat, akkor én mindenféle előítélet nélkül meghallgatlak.

2023. márc. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Psycho ***** válasza:
Ínnye, bizonyára a fővárosban laksz (?). A 20ezer per alkalom elég drága. Lehet találni 10ezer alatt is. Érdemes jobban körülnézni! Amit leírtál, pont úgy hangzik, hogy igen, érdemes elmenned, főleg, ha úgy érzed, semmi más nem segít és elakadtál. Lehet, hogy magadtól is ki tudnál mászni a gödörből - de lehet, hogy jóval tovább tart, és több "heget" szerzel.
2023. márc. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Vidéken lakom, 20 000 fős kisvárosban.

Nekem is nagyon soknak tűnik az a 20k.

2023. márc. 5. 11:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajna ez ennyi, de ha elmész a helyi szakorvosiba, ott van mentálhigiénés rendelés, és tb alapon a pszichiáter beutalhat pszichológushoz
2023. márc. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!