Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinaljak? Tanacs?

Mit csinaljak? Tanacs?

Figyelt kérdés

Jó par honapja depresszios vagyok, es regota gondolkozom rajta hogy bantsam magam. Eddig nem csinaltam semmit. De mostmár elni sem szeretnek. Vannak nagyon jo es megbizhato barataim akik nagyon szeretnek, a csaladom is imad. de mar eljutottam arra a szintre hogy nem erdekel semmi. Raadasul nekik is 1000 gondjuk van, nem akarom oket ezzel terhelni. Van egy baratnom, akinek ezeket elmondom, sot 2 is, mindig megynugtatnak, de az a menyugvas max 1 oraig tart. Csak sirni tudok, aztan meg uresseget erzek, egesz nap fekszem a szobamban, jegyeim is rosszak.

Jartam pszichologushoz par honapja, jo volt, de nem sokat segitett, raadasul nagyon draga is volt.


16/L


2023. márc. 8. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy depressziós és öngyilkossági gondolataid vannak, nagyon komoly dolog, és mindenképpen segítségre van szükséged. Az, hogy pszichológushoz jártál, már egy lépés volt az irányba, hogy megoldást találj a problémádra, de úgy tűnik, hogy ez önmagában nem volt elegendő.


Sajnálom, hogy a pszichológusi kezelés nem segített sokat, de fontos, hogy ne add fel. Az első lépés az, hogy ismételten keresel szakmai segítséget. Lehet, hogy másik pszichológus vagy terapeuta lehetne hatékonyabb számodra, vagy akár pszichiáter is szükséges lehet, aki gyógyszereket ír fel. Az sem szégyen, ha segítséget kérünk, hiszen az érzelmi problémákkal is ugyanúgy kell foglalkozni, mint a testi betegségekkel.


A barátaid és a családod nagyon fontosak számodra, de nem szabad, hogy túlzottan terheld őket. Fontos, hogy szakemberrel beszélj a problémáidról, mivel ők tudnak hatékony módszereket ajánlani az érzelmi és mentális egészséged javítására.


Ha sürgős segítségre van szükséged, akkor kérlek vedd fel a kapcsolatot a Krízissegély Szolgálattal a 116-123-as telefonszámon, ahol egy olyan szakemberrel beszélhetsz, aki azonnal segíteni fog. Ne feledd, hogy az élet értékes, és megérdemled a boldogságot és a teljes életet.

2023. márc. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gondolom a racionalizálás nem segít, hogy hidd el, úgyis jobb lesz - meret amúgy ez így van. Keress olyan dolgot, amit szeretsz csinálni, első lépésként szerintem ez remek. Akkor nem a szobádban fekszel, és nem bespirálozod magad, boldogabb leszel, lefoglalod magad, értékesebbnek is érzed magad, ésatöbbi. Ezzel nem gyógyul ki a depresszióból, de egy elég nagy léps.
2023. márc. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom!! <3
2023. márc. 8. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!