Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyetemen teljesítményszorongá...

Egyetemen teljesítményszorongást hogy lehet lekűzdeni?

Figyelt kérdés
Most passzíváltattam a félévemet, mert mindig rosszul lettem vizsgákon, hogy lehet lekűzdeni a teljesítményszorongást?

2023. márc. 12. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok én is és engem is érdekelne hogyan lehetne ezen segíteni.
2023. márc. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt okozza valami... Mi az a valami? Lehet, erre kellene rágyúrni.

Ha gondolod, fejtsd ki; akár itt, akár priviben.


Nem egy egyedi probléma, a vizsgaszorongás mostanság elég gyakori probléma... Ez egyben azt is jelenti, hogy ilyenek nem a véletlen művei...

2023. márc. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Gyógyszerrel.

Ha annyira kihatással van rád, hogy passziváltatnod kellett, akkor célszerű lenne elmenni pszichiáter szakorvoshoz. Ilyen mértékű szorongást nem lehet csak úgy egyik napról a másikra megszüntetni sajnos.

Van egészséges "szorongás" amit vizsgadrukknak hívunk, de a tied nem annak tűnik. Igazából a szorongás az kóros dolog. Ez csak egy egyszerű betegség, és nem kell vele együtt élned, ha nem akarsz. Van rá gyógyszer (nem nyugtató)


Én 10 évig szenvedtem ilyen panaszokkal. Elmentem dokihoz utolsó mentsvágyból, és kaptam antidepresszánst. Nem nagyon akartam beszedni eleinte, de aztán 2-3 hónappal rá visszakaptam a valódi önmagam, aki vagyok. Megszűnt a szorongásom.

Elfogadtam, hogy nekem az idegrendszerem egyszerűen ilyen. Ha gyógyszert szedek, akkor olyan vagyok mint bárki más. Ha nem szedem, akkor szorongok.


(Nem kell életed végéig szedni. Hosszú a kezelés igen, de megéri)

Kérd szakember (nem pszichológus, az semmire se jó) segítségét. Ha azt látja nem kell gyógyszer, akkor beutal terápiára a doki.

2023. márc. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nehezebb vizsga előtt, mikor gyomorgörcsöm volt, a vizsga előtt bevettem egy No-Spát. Teljesen nyugodt lettem tőle, semmi para nem volt. Egyszer érdemes kipróbálni.
2023. márc. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vény nélkül kapható.
2023. márc. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bár látom, hogy nem mai a kérdés, de azért hozzátenném, hogy ha bárminemű mentális problémát észlelsz magadon és a hétköznapi ötletek nem válnak be, akkor érdemes pszichiátert és pszichológust is felkeresni. Olykor nem szükséges gyógyszeres kezelés, csak terápiás, esetleg tanácsadás. Viszont van, amikor szükséges.

Mivel egyénenként mindenki eltérő, így nem mindenkinek válik be minden.

Általában a pszichológiai tünetet okozó problémára a fizikai fáradás jó, tehát a testmozgás, de van, amikor a pszihé másirányú terhelése a jó (foglald le az agyad mással, olvass, rajzolj, akármit, ami leköt). Vannak technikák, amiket meg lehet tanulni és alkalmazni őket.

A gyógyszeres kezelésre szükség van bizonyos szint felett vagy bizonyos esetekben. A gyógyszer alatt lehet vényes és vény nélküli, akár természetes szerek szedése, vagy táplálkozási változtatás is - lásd magnézium, kálium hiányos esetek, vas hiány, különféle nyomelemhiányok, vagy épp vitaminhiány.

Enyhe és közepesen erős eseteknél vagy csak a gyógyszeres, vagy csak a terápiás kezelés is elegendő lehet, de közepesen erősnél magasabb eseteknél szükséges mindkettő, extrém esetben pedig bizony a zárosztálynak hívott terület is (ami igazából egy hely, ahol pontos gyógyszerbeállításnak, folyamatos pszihoterápiáknak és egyéb, kisegítő terápiáknak - kellene működnie, bár jelenleg az állami területen olyan létszámhiány van a szakemberekből, hogy éves várólisták vannak...).


Sajnos tudom... sok tapasztalatból.

dec. 10. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!