Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antipszichotikumtól székrekedés?

Antipszichotikumtól székrekedés?

Figyelt kérdés
Heti 1x tudok székelni mióta szedem az olanzapint. Pszichiáter nem foglalkozik a problémával. Mit tudok tenni?

2023. márc. 14. 09:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Betegtájékoztatót átolvasod.Mi a neve a gyógyszernek?
2023. márc. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
Szilvalekvár, végső esetben beöntés (én ez utóbbit preferálom - mindig hatásos).
2023. márc. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Nekem az összes antipszichotikum nagyon durva székrekedést okozott, amit semmilyen természetes szer nem tudott orvosolni, mindig hashajtót kellett bevennem. Egyetlen antipszichotikum nem okozza ezt a gondot, a kvetiapin, amit most szedek.
2023. márc. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
Nézz utána (esetleg idegen nyelven) a felhasználói tapasztalatoknak, mellékhatásoknak. Még az is lehet, hogy nem megfelelően személyre szabott az adagolás (túlzott dózis). Ezt azonban csak te tudod kikísérletezni.
2023. márc. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Hogy mennyire másképp működünk, nekem a kventiapintól volt székrekedésem. Ez olyan mellékhatás amit nem szabad tolerálni.
2023. márc. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

5


Igen, tényleg mindenkinek más gyógyszer válik be. Én például a kvetiapintól nem is hízok és nagyon sokáig azt hittem, hogy mások sem, de azóta több embertől hallottam, hogy ők híztak tőle.


Nekem is az a tapasztalatom, hogy amelyik antipszichotikum székrekedést okoz, az nem jó, nem lehet hosszú távon ezt a mellékhatást elviselni.


3-as voltam.

2023. márc. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
6-os Én Mirtazepint szedek most 6hete, épp azért, hogy hízzak, mindenki mint a malacka hízik tőle, nekem sikerült összeszednem 2 kilót az első 3 hétben, azóta semmi.
2023. márc. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7


Igen, tényleg jól lehet tőle hízni, bár ugye antidepresszáns, nem antipszichotikum. Érdekes, hogy nem hízol tőle, én egy 8-10 kilót biztos híztam tőle.

2023. márc. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
És mi a tapasztalatod, mert szorongásban is érdekelt vagyok, 6 hét után azért már kellene hatnia.
2023. márc. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9


Nekem depresszióra és kevés alvásra adták. A szorongásom rosszabb lett tőle. Ezért kb. 3-4 hét szedés után szubdózisra csökkentettem (fokozatosan, hétről hétre) és így szedtem 7,5 mg-ot. A depin, szorongáson nem segített, az alvásomra nagyon jó volt. (És a szubdózisnál le is fogytam.)

2023. márc. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!