Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Első pszichiátriai időpontra...

Első pszichiátriai időpontra hogyan készüljek?

Figyelt kérdés

Tegnap kértem időpontot a pszichiátriára, már régóta esedékes. Kb. egy hónap múlva megyek. A telefonban készségesen elmagyaráztak mindent, hogyha van kórelőzményem, szedett gyógyszereim, akkor azokat hozzam, de nincs semmi előzményem azon kívül, hogy jó pár éve, (2015-ben) egy pszichológushoz jártam heti egyszer egy trauma után. (családon belüli erőszak)

Azóta magamtól próbáltam összeszedni magamat kisebb-nagyobb sikerrel, de már régóta érzem, hogy ez egyedül nem fog menni, muszáj segítséget kérnem.


Mi történik az első alkalommal a pszichiátrián? Diagnosztizálnak, nekem kell mondanom, mi a probléma, vagy hogy zajlik az egész?

Nem szeretnék öndiagnosztizálni sem, de gondoltam összeírom, mik a problémáim, hogyan érzem magam stb.


2023. márc. 15. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell különösebben készülni rá. Megkérdezik, mi a probléma, elmondod, beszélgettek. Diagnosztizálnak, ha van mit. Elmagyarázzák, mit jelent a diagnózis. Ha szükséges, írnak fel gyógyszert vagy javasolnak pszichoterápiát.

Az jó, ha összeírod, mik a problémáid, így biztosan nem felejtesz el semmit.

2023. márc. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen! :)
2023. márc. 15. 09:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem neked első körben inkább pszichoterápiára lenne szükséged a leírtak alapján.
2023. márc. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát nem sok mindent írtam le, inkább majd az orvossal beszélem meg részletesen a dolgokat, aztán ő úgyis ajánlja majd, mi a legmegfelelőbb terápiás módszer az adott helyzetben.
2023. márc. 15. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!