Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax+alkohol kombó mennyire...

Xanax+alkohol kombó mennyire károsítja az agysejteket?

Figyelt kérdés

2023. márc. 17. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Ha ezt kérdezni kell már, akkor nincs mitől félj.
2023. márc. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Hatványozottan. Az alkohol is nagyon, legyen ez mondjuk 10 pont a 10-es skálán. Ez alapján a xanax 30 pont. Szorozzuk össze a kettőt bátran: 10x30=300. Néhány hónap, max 1-2 év nyugtatóra iszogatás, és az ember elhülyül teljesen. De ha megnyugtató, akkor nem a szellemi képességek durva hanyatlása fog a legjobban zavarni. Inkább fokozódó szorongás, rendszeres pánikrohamok, külső-belső remegés, előbb csak álmatlanság, később elalvási képtelenség, és a többi, és a többi. A korai halál már megváltás lesz ezek után.
2023. márc. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Egyszeri alkalommal?


Kb semennyire. Max annyira, hogy anterograd amneziad lesz es ennyi ha tultolod meg toleranciatol is fugg.


Ha ez gyakori, akkor nem tudom.


Ha a GABA neurotransmitter a glutamatot gyakran blokkolja akkor nem hiszem hogy maradando karosodasod lenne, mert vannak rendes gyogyszerek amik kb. igy mukodnek pl. antiepileptikumok, cukorbetegeknek neuropatikus fajdalomra pregabalin/gabapentin - szoval marmint ilyentol idegsejt nem hal meg.


De az alkoholtol mar valoszinubb, mert a metabolizmus soran ket termek keletkezik: acetaldehyde amit neveznek az alkohol fo toxikus reszenek, de ez csak viszonylag mergezo (es karcinogen), a masik az acetik sav ami embertol fugg mennyire tudja lebontani, de amugy inaktiv szoval nincs baj vele, viszont koncentraciotol fuggoen korroziot okoz a boron, meg akar be is robbanhat, de ezt a ket reszt ember nem eri el in vivo metabolizmussal.


En mar tuladagoltam magam xanaxal+clobazammal+zolpidemmel mindegyikbol kb a max dozis 10x-esevel. Mindegyik benzodiazepine(szeru) es 3 uveg borral egyszerre.


Egyszer csak arra keltem hogy a furdoszobaban vagyok es hanyok mint az allat meg szedulok, bevertem a fejem, eltortem poharat.


Aztan visszafekudtem aludni es felkeltem reggel 6kor ehesen.

2023. márc. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
For science :)
2023. márc. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én sajnos múlt pénteken megléltem ezt, ráadásul éhgyomorra (mondjuk csak egy korsó sört ittam.)

Hát már aznap éjjel és másnap eléggé rosszul, gyengén, fáradtan éreztem magam. Még ma is kicsit fáradékony vagyok.


Ráadásul nem vagyok nagy piálós, bulizós típus amúgy sem.

2023. márc. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként csak alkalmanként szedem a Xanaxot. Általában szerencsére nincs szükségem rá. Próbálok most is leszokni róla, mert nem biztos hogy jót tesz.
2023. márc. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#2

Mennyire korai?

2023. márc. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!