Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Verbálisan abuzáló szülő...

Verbálisan abuzáló szülő hatása egy életen át kihathat?

Figyelt kérdés

Sokszor a fejemhez vágta - ha valamit elrontottam - hogy barom vagyok. Általában marhának, szerencsétlennek, balféknek, balf@sznak és ehhez hasonlóknak hívott a legkisebb hiba után is.


Néha azt mondta ugyanolyan hülye vagyok mint anyám.


Van még akivel hasonlóan bántak otthon és úgy érzi az önképe, önértékelése tartósan sérült?



2023. márc. 22. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha így érzed keress egy jó pszichológust.
2023. márc. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedre a válasz. Gyerekként nem öleltek, nem szerettek, sokat vertek és állandóan a fejemhez vágta a nevelőapám, hogy semmire nem vagyok jó, semmit nem tudok megcsinálni, semmit nem lehet rámbízni. Most 28 évesen antidepreszánst, nyugtatókat szedek, pszichológushoz járok és az életem során öbbször volt öngyilkossági kísérletem. A jelenlegi állapotom diagnózisa kevert szorongásos és depresziós zavar, szuicid hajlammal és dadogok is azért amik történtek.


Szóval igen. Egész életedre kihathat.

2023. márc. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy a másik szülő milyen. De nagy esély van rá, hogy a lelki sérülésekből évekig nem tudsz kigyógyulni. Érdemes pszichológushoz menni ilyenkor.
2023. márc. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Sajnos lekéstem a segítő privit.
márc. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!