Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Belezavarodtam már mindenbe,...

Belezavarodtam már mindenbe, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Csak mondja el nekem valaki hogy kellene látnom a helyzetet, de csak normális ember. Egy nagyon rossz családban nőttem fel, szülők mindig veszekedtek, a családban mindig nagyon rideg volt a hangulat de anyám mint egy kisgyerek mindig velünk tudott örülni kissebb dolgoknak, én nagyon szerettem őt mert olyan aranyosan viszonyult hozzánk de mindez megváltozott ahogyan változtam én is. Beléptem a tinikorba és talán depressziós voltam, csak a telefonban találtam már örömömet, így függőség alakult nálam ki. Aztán szociális szorongás, intenzív szomorú érzelmek. Aztán minden elvesztette a hangulatát, a környezetem, a házunk nagyon depresszívnek hatott, a sok rossz emlék ami oda köt, nem bírok visszamenni, nincs hozzá lelki erőm. Közben megbetegett a testvérem is, ez traumatizált engem, ugyanis mentális betegsége volt és azt hittem sosem jön már rendbe. Azóta elköltöztünk, anyám hamar összeállt egy régi ismerősével, az ideköltözött és most én nem tudom semmihez hogy hogyan viszonyuljak, annyira üresnek, halottnak érzem magam belül hogy az valami hihetetlen.

Még lenne mit mesélni. A lényeg nagyon rossz gyerekkorom volt, szinte mindenki utált vagy legalábbis utálattal viszonyult hozzám, emiatt én is elkezdtem gyűlölni önmagamat és ebből adódott minden. Szívesen beszélgetnék valakivel aki meghallgat.


2023. márc. 23. 02:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Jelenleg is depressziós vagy. A klasszikus pszichológus, pszichiáter, antidepresszánsok helyett én mást javasolnék. De azokat is igénybe veheted, tudnak segíteni.

Szóval a múlton való szomorkodás, elmélkedés helyett, kezdj el a jelenben tartózkodni, és pozitív élményeket szerezni. Ez a jajj de rossz volt 5-10 éve sajnos csak lehúz, és lent is tart. Olyan súlyos depressziós voltam, hogy még a legharcedzettebb orvosok is lemondtak rólam. Szóval tudom miről beszélek, nem csak úgy okoskodok a levegőbe.

A lelki mocsárban dagonyázás helyett tűzz ki magadnak célokat, és dolgozz a megvalósításukon. Magyarul adj értelmes elfoglaltságot és kihívást a testednek és az agyadnak. Sportolj, tanulj, fejleszd magad, keress új hobbikat, társaságot, barátokat, stb.

Bármit ki lehet találni, ami neked célt ad, és örömet okoz. Tanulj olaszul, aztán menj ki Toszkánába narancsot szedni (ez így viccesen hangzik, de én pont ezt tűztem ki magamnak).

Újíts fel egy régi autót, aztán nyerj vele kiállításokon.

Nevelj kutyákat, járj túrázni, tanulj meg dobolni, vagy bármi.

Ezek tudnak kihúzni a depresszióból. Nem az, ha naphosszat a múlton rágódsz. Mindenkinek vannak rossz emlékei, csalódásai, döntés kérdése, hogy vki ezzel akar foglalkozni, vagy inkább pozitív élményeket gyűjt.

Éveket, évtizedeket el lehet tölteni szomorkodással, révedezéssel, csak minek?! 120 éven belül az összes most élő ember halott lesz, beleértve a ma született csecsemőket is. Az élet rövid, kevés idő van élni, szóval éljél, hajrá!

2023. márc. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!