Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Párkapcsolatban elszenvedett...

Párkapcsolatban elszenvedett traumák után alakulhatott ki poszttraumatikus stressz szindrómám?

Figyelt kérdés
A kapcsolat elején volt testi bántalmazás, majd utána jött a rosszabb, a lelki. Elvágta a torkát előttem, egy veszekedésnél kiment a vasútra: tudta, hogy utána megyek, ezért otthagyta a biciklijét, hogy azthigyjem öngyilkos lett. Folyamatosan hazudozott, egyébként drogozott, az azt követő napokon pedig dupla annyi bántást kaptam. Majd a végén szó nélkül elhagyott. Azóta sem tértem magamhoz, pedig két hónapja történt. Azzal álmodok, hogy hívom, de nem veszi fel, hogy csapkod, hogy a vasúton áll.. Az idegeim kezdik felmondani a szolgálatot, mindennap fejfájás gyötör, gyakran elfogy az erőm is. Nem tudom kiheverni, nem hagy nyugodni a folyamatos kattogás, hogy mi lehet vele. Szeretnék szakemberhez menni, de hónapokra vannak időpontok. Addig nem tudom, mi lesz velem. Így nem lehet létezni.
2023. márc. 24. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

Nehéz ügy. Mondanám hogy menj el pszichológushoz de ezek olyan mély és erős lelki sebek amikhez kevés egy pszicholohus.


Ha PTSD zavarod van akkor fordulj pszichiáter orvoshoz majd ír fel gyógyszert.

2023. márc. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem azért, de ez egy mérgező kapcsolat volt, nem pedig párkapcsolat. A te oldaladról még kapcsolat függés is feltételezhető. Inkább annak kellene örülnöd, hogy ott hagyott. Ennek a "kapcsolatnak" soha nem lett volna jövője. Valószínűleg PTSD-d van, és szaksegítségre van szükséged. Keress online pszichológust, és keress fel egy pszichiátert is.
2023. márc. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kértem időpontot pszichiáterhez :) Köszönöm a válaszokat. Bizakodom, hogy lehet jobb is
2023. márc. 29. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!