Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha este beveszek 0,5mg Rivotri...

Ha este beveszek 0,5mg Rivotrilt, délre vajon leszek olyan jól, hogy vezethetek?

Figyelt kérdés
2023. márc. 25. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen. Az nem altató hanem kedélyjavító.
2023. márc. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
4%
Ezt a kezelő orvossal kell meg beszélni,és nem itt
2023. márc. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%

1-es


Először is, ez nem kedélyjavító. Ez egy antiepiletpikum. ATC KÓDJA N03AE01 ami az antiepleptikumok. Azaz az epilepsziásoknak szánt készítmény. Ebből az N03 a fontos.


Az hogy a háziorvosok meg pszichiáterek dögivel írták fel az antiepileptikumot "ellopva" az epilesziások gyógyszerét meg akinek idegrendszeri problémából felírták és nem pedig mert szorong. Ahhoz ott van a Xanax, frontin meg megannyi másik.


Egy mezei háziorvos meg mi a f*szért írhat fel még javaslat nélkül is Rivotrilt ami egy fokozottan ellenőrzőtt kábítószer - személyidet is elkérik érte.


Ez most a lelkükön is fárad, mert pl a Bethesda Gyermekkórház ahol epilepsziások vannak, azoknak életfüggő a gyógyszer.


Persze van másik pl. lamotrigine, de náluk egy váltás életveszélyes lehet, míg a hétköznapi embereknél akiknek többsége 0.5 mg-ot szedett nekik meg egy rövid ideig tartó mellékhatás, sőt lehet semmi hanem átraknak hasonlóra vagy amire a doki rak, és semmit nem érzel és letetted a Rivotrilt.


Amire te gondolsz azok a Xanax, Frontin ami nem altat és kedélyjavító. N05 ATC KÓD-al. Nem véletlen.


Egyébként a kedélyjavításra ott vannak az antidepresszánsok.


De a jó magyar azt mondja "nem vagyok dilis hogy ilyet szedjek!!!".

2023. márc. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%

# 1 vagyok

Nálam kedélyt javít a Rivotril.Röviden sokkal jobb lesz a kedvem rövid ideig tőle utána újra.

Xanax-Frontin-Ketilept ezek altatnak engem. Nyugtatják az idegeim túlságosan is. Kerülöm őket.

2023. márc. 26. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Rexetin-t(20mg) azt most kezdem,mert el akarják venni a rivomat :-)

De szedek még Tramadolor150mg-t is ,napi felet.

Elég összetett a bajom és nem vagyok gyógyszerellenes :-)

2023. márc. 26. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tapasztalatokra vagyok kíváncsi, egészségügyben dolgozom, egy szavát nem hiszem egy orvosnak sem. Ha nem lehet vezetni pl. 2 nap múlva sem, mert olyan lassú a felezési ideje, akkor nem fogom beszedni, hanem keresek más orvost, más gyógyszert. Mindenkire másképp hat, tudom jól, de nálunk pl. csak a zavart betegek szedik, tehát ismerem a hatását, de nincs egy "normális" ismerősöm sem aki szedi, hogy elmondja milyen a hatása. Egyébként ti vezettek ezek mellett a gyógyszerek mellett amit felsoroltatok? Lassít a reakcióidőn?
2023. márc. 26. 08:25
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Nyugodtan vezethetsz 0,5 mg után, tapasztalatból mondom. Ez nagyon kevésnek számít.
2023. márc. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
24%
Aki soha nem próbálta nem tudhatja előre mit okoz.
2023. márc. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem, mivel akár allergiás rohama is lehet, szóval bármi történhet, ez is igaz.

Viszont a kérdés a tapasztalatokról szólt, és a tapasztalat azt mondja, hogy fél mg esti bevétele után nyugodtan lehet másnap vezetni.

2023. márc. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Leszek olyan jól"

Ha nem vagy jól tőle,minek szeded,vagy minek veszed be?A 0.5 nem sok,estétől másnap délig 100 év eltelik,simán vezethetsz.Rengeteg ember vezet minden féle gyógyszerek hatása alatt.Egyébként a jogszabály azt írja,hogy mindenki csak úgy vezethet,ha teljesen alkalmas állapotban van a vezetéshez.Tehát ha jól vagy és kipihent,akkor vezethetsz,de ezt neked kell érezni.

2023. márc. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!