Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok és nem...

Depressziós vagyok és nem tudom motiválni magamat. Hogyan lépjek ki ebből a mókuskerékből?

Figyelt kérdés

Van esetleg valakinek tippje arra, hogy mivel tudnám magamat kicsit felrázni?


Hónapok óta túlélési üzemmódban vagyok, eljárok dolgozni, belapátolok valami kaját, és tisztálkodom, de az egész egy véget nem érő procedúra, és azok a dolgok amik eddig örömet okoztak sem tudnak érdekelni.


Gyógyszert szedek, de az csak a szorongásomon segít. Félek rajta változtani, mert az az állandó pánik rosszabb volt, és azt elmúlasztotta.


Ti hogyan veszitek magatokat rá a rutin feladatokra, amik kirángatbának a depresszióból

mint pl takarítás, sport, hobbik, olvasás?


Próbáltam már listát írni, jutalmakat kitűzni magamnak, de ez se tud elindítani.



2023. márc. 27. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Nekem sajnos a sport (edzés) az nagyon is megy, mivel a depresszió pár évre rá hozta a tetkép-evés zavart is magával. Így a napjaim érdekessen telnek, mert nem elég, hogy iszonyúan lehangolt vagyok, szomorú, de a napi 3 órás edzés rutinná nőtte ki magát. És ráadásul alig eszem mindezek mellé. Érdekes, hogy nincs cél az edzést illetően, sem nem motivál az sem, amit a tükörben látok. Mintha ez egy tök természetes dolog lenne. Két esetben volt öngyilkossági kísérletem, amiről szerencsére más nem tudott, de eldöntöttem, hogy a következőnél körültekintőbb leszek, mert így nem lehet élni. Pszichológushoz nem megyek, mert úgysem tudna segíteni a hülye beszélgetéssel meg a gyógyszereivel, arról már lekéstem.
2023. márc. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 NTBS ***** válasza:
37%
Sport, hobbi, új emberekkel való találkozás.
2023. márc. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, erre eljutottam magamtól is, de ezekhez mind motivációm nincs.
2023. márc. 27. 14:07
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
Skizoként egy dolog adott motivációt nekem az pedig a másoknak való segítés. Abban mi a motiváció, ha elakarsz venni valamit? Semmi, de ha adni akarsz az be fog indítani a folyamaton
2023. márc. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Csak ne menj mélyebbre.

Én sajnos már ott vagyok, idő kérdése és kirúgnak a munkahelyemről, egy ideje már csak úgy csinálok mint aki dolgozik, de csak a telefonomba mélyedek.

És sajnos, ezt nagyon nehéz bevallani, de már nem csak munkaidőn kívül, hanem munkaidőben is az alkoholhoz nyúlok.

Nekem tudom az segítene, ha egy jó munkahelyet találnék, remélem ez megtörténik mielőtt kirúgnának.

2023. márc. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!