Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet már kapni Rivotrilt?

Lehet már kapni Rivotrilt?

Figyelt kérdés
Az OGYÉI olaláról eltűnt a hiányt jelző sáv, ami holnap jár le elvileg. Elkezdték szállítani, lehet már kapni? Vagy csak nem merik már kiírni?

2023. márc. 30. 14:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
Még nem lehet kapni(én is arra várok). Ha írsz nekem privát üzenetet, akkor azonnal szólok, amint elérhető lesz a patikákban.
2023. márc. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Egyelőre holnap reggel megpróbálom felíratni, mert idén még nem adott az orvos receptet, merthogy úgyse tudnám kiváltani. De remélem, hogy lesz, mert december óta negyed annyit szedek, mint kéne, és így is max egy hétre elég még.
2023. márc. 30. 15:18
 3/31 anonim ***** válasza:
Negyed annyit? És nincsenek elvonási tüneteid?
2023. márc. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
De, vannak. De ha egyáltalán be se veszem, mert elfogy, akkor még jobban lesz. Volt egy hét, amikor egyáltalán nem tudtam bevenni, az kegyetlen volt.
2023. márc. 30. 15:41
 5/31 anonim ***** válasza:
Nem kértél az orvostól mást? Vagy a szokásos receptet, hogy legalább a helyettesítőjét ki tudd váltani? A semminél még az is jobb… :(
2023. márc. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Nem igazán lehet helyettesíteni. A gyógyszertárakban is azt mondták, hogy így nem tudnak rá mást kiadni, mert nincs ilyen hatóanyaggal. Frontint, Xanaxot meg nem akarok, mert régen is olyan mellékhatásokat okozott, hogy pont azért kellett Rivotrilra váltani.
2023. márc. 30. 16:06
 7/31 anonim ***** válasza:

Pedig van, nekem akartak is adni a patikában, de még várok vele, ill. megbeszélem a dokival, ha továbbra sem lesz.

Clonazepam Tarchomin a neve, ugyanaz a hatóanyag, csak ugye generikum. Az OGYÉI honlapján is láthatod, mint a Rivotril hivatalos helyettesítője.

Csak azért írtam, mivel

2023. márc. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

*nagyon kifogytál.

A vége lemaradt… :)

2023. márc. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Amugy nem arulnak generikumot?
2023. márc. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

De, ezer éve ott van a törzskönyvben, és az utóbbi pár hétben a patikákban is volt, ezt biztosan tudom.

Csak ugye generikum, így az orvos tudja megmondani, hogy szedheted-e biztonsággal, hiába ugyanaz a hatóanyag. Pszichotróp szer, nem lázcsillapító, stb., szóval bármilyen (a generikumoknál megengedett) eltérés problémás lehet. De nem vagyok se gyógyszerész, sem orvos, így ezt mindenkinek az orvosával kell megbeszélnie. A patikusok zöme szerintem kiadja zokszó nélkül.

2023. márc. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!