Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha nyugtalan a lábam?

Mit tegyek, ha nyugtalan a lábam?

Figyelt kérdés
Akkor jön elő, amikor fekszem, és sokszor azon veszem észre magam, hogy jár a lábfejem. Nem tudatosan kezd el mozogni, kvázi magától. Arról fogalmam sincs, hogy amikor alszom, akkor mozog-e. Úgy érzem, a szorongás, stressz miatt alakult ez ki nálam, nyugtalan, feszült vagyok, és szerintem ezért kezd el mozogni.

2023. ápr. 1. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ez gondolom izomrángás lehet. Nekem akkor szokott ilyen a talpamnál vagy a hüvelykujjamban jelentkezni, amikor stresszes vagyok vagy fáradt. Tipikusan vizsgák előtt. A stressz elmúltával vagy pihenés után nekem mindig elmúlt. Ha neked nem, akkor javaslom, hogy menj orvoshoz. Vitaminhiány is okozhat ilyet és gondolom még sok minden más is.
2023. ápr. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem izomrángás ez, az teljesen más. Itt szószerint elkezd az ember lába mozogni. Lényegében én mozgatom, csak tudatalatt. Nehéz így megfogalmazni, de van amúgy egy olyan betegség, hogy nyugtalan láb szindróma, ha beírod a Google-be, akkor utána olvashatsz. Nem biztos, hogy nekem az van, de hasonlóak a tünetek.
2023. ápr. 1. 11:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nagyon zavar akkor keress egy szomnológust, van rá gyógyszer. Nekem is ezt diagnosztizálták alváslaborban.
2023. ápr. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem van nyugtalan láb szindrómám. Nem biztos, hogy ez az. Ez inkább olyan, hogy ha pihenni akarsz, akkor egy idegesítő érzés keletkezik a lábadban, és egyszerűen MUSZÁJ megmozgatnod. Szóval nem mozog magától, csak késztetést érzel. Nem lehet tőle elaludni, mert éppen akkor jelentkezik. Vagy ha sokat ülsz egyhelyben, pl. moziban, autóban.
2023. ápr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!