Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vessem fel a pszichiáte...

Hogyan vessem fel a pszichiáternek, hogy több gyógyszerre lehet szükségem?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 2. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Sehogy.
2023. ápr. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor azt kérdezi, hogy hogy vagy, akkor a kösz jól helyett elmondod, hogy mi a problémád (ami miatt több gyógyszert szeretnél).
2023. ápr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De a következő alkalom 2 hónap múlva lenne. A pszichológussal is beszéltem erről akihez hetente járok. Mondtam, hogy kedvtelen vagyok, roszul alszok (30 mg mirtazen, 0,25-ös frontin és altatótea után fél éjjel felvagyok, másik felében forgolódok), az étvágyam meg egyre roszabb. Elmondtam, hogy menyit ettem előtte és menyit most és mondta, hogy tényleg nagyon lecsökkent az étvágyam. Azt mondta, hogy ha ez 1 hétnél tovább fenáll, akkor beszéljek a pszichiáterrel. Már 2 hete fenáll és egyre roszabb. A mosatlanokat 4 napig gyűjtöm, amiket régen anyira szerettem, hogy a munkahelyen is kétszeres teljesítményt hoztam mert tudtam, hogy másnap milyen jó móka lesz, most ha csinálom se élvezem. Barátaim is észrevették, hogy nincs kedvem semmihez, igénytelen vagyok és látják rajtam, hogy fogytam. Régen 5 tojást regeliztem sok egyébb mellett, ma egy fél szelet kenyeret.
2023. ápr. 2. 17:06
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát ez meg mért probléma? - Hogy van? - Nem elég jól. Ez meg ez meg ez meg ez van. Lehet, hogy nagyobb adagban kellene szednem a gyógyszert?
2023. ápr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Akkor felhívod a pszichiátert telefonon! Ez komolyan probléma?
2023. ápr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát ha felhívom, hogy lehet, hogy több gyógyszer kéne, akkor lehet azthiszi, hogy tul akarom adagoltatni vagy valami. Gondolom vannak ilyenek akik kérik, hogy írjon több gyógyszert mert akkor jobban érzi magát. Végülis ezek a gyógyszerek olyanok lehetnek mint a drog vagy a pia. Sokan lehetnek akik többet kérnek annál mint amire szükségük van és nem akarom, hogy azt gondolja, hogy én is többet akarok annál mint amenyi szükséges.
2023. ápr. 2. 17:14
 7/11 anonim ***** válasza:
20%
Ha lelkiismeretes, akkor nem telefonon intézi el, hanem behív, talál időt egy rendes beszélgetésre. De az emberismeretére nyugodtan alapozhat a döntéshozatalkor.
2023. ápr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
A mirtazen mellékhatása alvásprobléma Parnassant írass.
2023. ápr. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha más kell akkor majd a doki ajánl. Álltalában alacsony a pulzusom és ezért is írták ezt mert ez nem csökkenti.
2023. ápr. 2. 19:47
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Majd pszichiáter eldönti, hogy neked valóban szükséged van több gyógyszere. Ne erőltessed a sok gyógyszert, mert ha majd az orvos azt mondja, hogy elég lesz, és lekell ezeket tenni, na az egy elég kemény menet lesz.
2023. ápr. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!