Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni ha csak annyi...

Mit lehet tenni ha csak annyi az értelme a létezésemnek hogy a szüleimet ne vágjam tönkre?

Figyelt kérdés

11 éves korom óta őszintén csakis ezt akarom és csak miattuk állok ellen már 16 éve. 27 vagyok most. Nélkülük szerintem már 15-17 évesen megtettem volna. Én nem tudok boldog lenni, mindenem sérült, képtelen vagyok arra hogy nekem jobb legyen és őszintén? nem is akarom. Én csak menni szeretnék, semmi mást.

Ugyanakkor ott vannak a szüleim akikkel egyrészt betegesen függünk egymástól és csak miattuk nem merem megtenni. Ez nem kapaszkodó keresés… 12 évesen mondogattam mit szeretnék és akkor megfenyegettek engem azzal hogyha megteszem akkor ők is öngyilkosok lesznek és ez olyan mélyen belém égett hogy azóta ezért nem merem megtenni, plusz belegondoltam ha esetleg nem is lennének azok, akkor is teljesen tönkremennének. Testvérem nincs. Bár lenne, már rég máshol lennék. Az évek alatt túl vagyok számos alkoholmérgezésen , az egyik majdnem halálos volt, vagdosáson, tetanuszon. A szüleim semelyikről nem tudnak mert nagykorú voltam mikor ezeket elkövettem. Semmit nem látnak belőlem. Pedig ott vagyok előttük.

Borzasztóan szenvedek, ha belegondolok, jövőm sincs. Más ennyi idősen más családanya és példás életet él, én viszont beteg életet élek, meg vagyok rekedve és kínlódok. A jövőben is csak szar dolgok várnak majd rám, ahogy idősödöm csak egyre szarabb lesz minden. Ami kis jó most még esetleg van, majd az is elveszik és minden átalakul. Vannak diagnózisaim is. Asperger, bpd. Egyik sem gyógyítható, mindkettő egy állapot ami sok önmunkával talán fejleszthető lenne de elkísérnek egy életen at.

Tényleg nagyon szívesen megtenném.


Mit tudok tenni?


A kutyát is elaltatják ha szenved és nem tartják vissza évekig azért h “jaj szükségÜNK van rád”


27/n



2023. ápr. 7. 09:16
A kérdező szavazást indított:
Meg kell tenni
Várj míg elmennek
25 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem is Csak az tart életben, hogy nem akarok az anyámnak fájdalmat okozni. Ő nem így állt hozzá, megpróbálta, de sikertelenül. Engem ez még jobban hazavágott. És már elmúltam 30. Sose lesz jobb.
2023. ápr. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Kitartást, sajnálom. Igazságtalan egy szar így ez az egész.
2023. ápr. 7. 09:31
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az alapján amit írtál, szeretnélek egyrészt megnyugtatni, másrészt megkérni, hogy mielőbb kérj orvosi segítséget.


"Amiben vagy", amiket érzel, már tizenéve, az nem a végleges és megmásíthatatlan állapotod, sőt, lehetnél boldog és kiegyensúlyozott, tudom, hogy ez most nagyon távolinak és közhelyesnek hangzik, de egész egyszerűen valószínűleg még nem találtad meg a megfelelő orvost, vagy terapeutát, aki kihoz ebből az állapotból. Ez egy betegség, amiből igenis ki lehet jönni, nagyon nehéz, hiszen épp a folyamatos halálvágy nem enged sokszor lépni, pedig sokkal közelebb van a boldog, kiegyensúlyozott, célokkal tűzdelt életed, mint hiszed! De lépni kell érte, és megkeresni azokat a szervezeteket, pszichiáterek, terapeutákat, akik komolyan meg akarják mutatni neked,hogy az élet ajándék, múló játék, aminek mindenképp vége lesz, nem érdemes siettetni, élvezni kell, amit ad, és kihozni a legjobbat. Ezek a gondolatok az emberek nagyobb felének "alap"-attidűdje, de vannak a hozzád hasonlóak, akiket ez a lelki teher befolyásol, és nem ezt látják az életből. De ez átfordítható és hangolható!

Hidd el, hogy nem megoldás semmire az öngyilkosság, nem tudom,miben hiszel, de azt hiszem arra sincs minden kétséget kizáró bizonyíték, hogy a halál után nem kezdődik minden elölről (pl. reinkarnáció), tudom hogy közhelyes érv, de tényleg érdemes a jelenlegi életedben rendet tenni!

2023. ápr. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
3 hiszek a reinkarnációban és 90% hogy előző életemben megtettem.
2023. ápr. 7. 09:39
 5/22 anonim ***** válasza:
72%

Ha így gondolod, és ebben hiszel, akkor tekinthetnél erre úgy, hogy egy kihívás, amivel egyértelműen meg kell küldened, és ha most eléred, hogy legyőzöd a halálvágyad, örökre megszabadulsz tőle.

Kérlek, kérj segítséget, hogy el, fognak tudni neked segíteni. Sokan. Sokat. Csak meg kell keresni ezeket a csatornákat. A keleti tanok mestereinél, spirituális úton is vannak jó segítők, bár sajnos a spirik közül sok szélhámossal találkoztam, de többnyire ők is jó szándékkal működnek, és a kettő együtt (nyugati orvoslás + spirituális út) Nagyon sok hozzád hasonló emberen segített már!

Pl nadi, családállítás, kineziológia, reiki, mindenféle spiri gyógyászat (bevallom én ezekben nem hiszek, de abban igen, hogy van meditatív, pozitív hatása az emberekre, és ártani nem ártanak, de vannak ismerőseim akik tebyleg vallják hogy ezek segítettek nekik.) És emellett a nyugati pszichoterápiás modern formái, esetlegesen a megfelelő gyógyszerrel (akár csak ideiglenesen) megsegítve, nagyon sok hozzád hasonló emberen segítettek! Kérlek, csak adj egy esélyt az életnek, amit te erzekelsz belőle, az nem a valóság!

2023. ápr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Manócska1 ***** válasza:
86%
Szerintem is ha hiszel a reinkarnációban akkor vedd úgy hogy ez most egy "lecke" mert úgy tudom aki öngyilkos lesz addig hasonló problémákkal találkozik míg le nem győzi azokat. Próbálj meg boldog lenni csak úgy,kicsi öröm is öröm. Ki tudja,mennyi jó vár még rád. Nem tudom Istenben hiszel-e. Én valahol igen. Hidd el,sok nehéz helyzeten átsegített már.Ha gondolod írj rám,mesélek beszélgessünk. Kitartást!
2023. ápr. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

6- igen, hiszek benne, csak rám nézve ez akkor is igazságtalan mert én mint új ember, semmiről nem tehettem hogy az előző személy mit tett. :(

Istenben egyáltalán nem hiszek, sőt, erősen unszimpatikus a keresztény vallás. Sajnálom.

2023. ápr. 7. 10:20
 8/22 anonim ***** válasza:
Ötletem sajnos nincs, de ha segít egy picit is, szívesen beszélgetnêk veled, akár anonim módon.
2023. ápr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Pár napja láttam valahol egy számomra motiváló idézetet, talán Neked is hasznodra válhat. :)


"Every problem is a gift – without problems we would not grow."


Vagyis: Minden probléma ajándék - nélkülük nem tudnánk fejlődni.

A kudarc amúgy is az élet része, szokták mondani, de nem muszáj rosszként megélni, tekinthetsz rá megoldandó problémaként, ami a fejlődésedet szolgálja. :)


Az életem nekem is káosz jelenleg, most kezdem 30 évesen a helyére tenni a dolgokat, de baromi nehéz. Ennek érdekébe sokat foglalkozok önfejlesztéssel, úgy gondolom magamban van a kulcs, a megoldás a problémára, szerintem érdemes így gondolni erre.


A szüleim nekem is hasonlóak, iszonyatosan nagy megfelelési kényszert érzek/éreztem mindig hogy megfeleljek az elvárásoknak, ez miatt sokszor szorongtam is. Szerintem válaszd ketté a dolgokat, az ő életük az övék, a te életed pedig a tiéd, mindenki a sajátjáért tartozik felelősséggel.


A világunk úgy működik, hogy minden ami kommunikációt folytat velünk (fb,insta,reklámok,tv,újság stb) hiányérzetet keltenek bennünk, ezért vagyunk hajlamosak másokhoz hasonlítgatni magunkat. Ne gondold hogy aki ennyi idősen családanya neki könnyű, én inkább azt látom hogy keveseknek jön össze a családanyaság és a normális család/pár hosszú távon. (értsd úgy pár évet együtt vannak, van gyerek stb és aztán elválnak).

Ennek az okát is az önismeret hiányában látom, mert sokaknak fogalmuk sincs, még a saját igényeikről sem...


Szóval önismeret, önfejlesztés, apró örömök, hasonló emberekkel való beszélgetés gondosan megválogatva és az életed rendbe hozható. :) Persze bele kell tenni az energiát mint minden másba.


Ha van kedved beszélgethetünk privátban, ha úgy gondolod írj.

2023. ápr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
48%

Full komolyan: hívd fel a lelkisegély szolgálatot és beszélj velük.

Ha elmondod, hogy szuicid vagy, segítenek azonnal. Hívnak neked mentőt, bevisznek pszichiátriára, ahol kapsz orvosi segítséget. De hívhatod a mentőket azonnal, hogy szuicid gondolataid és késztetésed van. Nincs ebben semmi szégyellenivaló, hisz csak beteg vagy.


Engem is mentő vitt pszichiátriára.

2023. ápr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!