Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudom feldolgozni a...

Hogyan tudom feldolgozni a gyerek koromban ért bántalmazásokat?

Figyelt kérdés

Évek óta járok terápiára,már több szakembernél jártam,hogy a megfelelőt megtaláljam.Akihez most járok,úgy érzem,hogy tényleg mindent megtesz,de azt érzem magamon,hogy mégsem vagyok jobban.Most is nagyon mélyponton vagyok.Szoktam gyógyszert is szedni,de annyira ellene vagyok,főleg a mellékhatások miatt.

Annyi minden történt velem,és elég durva dolgok,hogy elképzelni se tudom,hogy egy élet elég legyen ahhoz,hogy normális tudjak lenni.

Akinek sikerült a traumáit feldolgozni,hogyan sikerült?Mi segített?Mennyi időbe telt?

Bármilyen tapasztalat érdekel ezzel kapcsolatban.



2023. ápr. 9. 07:58
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Én például most azt találtam ki, hogy egy ismeretlennel anonim módon megbeszélem. Persze jobb volna személyesen anonim módon, de lehet segíteni fog, ha tudok róla beszélni. Csak még nem találtam jelentkezőt. De lehet holtában sült ötlet ez, nehéz írásban eljutni oda. Ha szeretnéd, írhatsz
2023. ápr. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
34%
Jézus Krisztus a megoldás,nekem Ő segített...konkrétan,hogy megtértem és újjászülettem s a Bibliában levő keresztény világképre tettem szert.2002 ben volt egy idegösszeroppanásom s attól kezdve gyógyszereken éltem meg próbáltak segíteni ugyan szakemberek de szerencsés vagyok mert 2007 ben adtam egyvesélyt Istennek,azóta se bántam meg,nekem az a véleményem,hogy ember emberen nem tud segíteni a pszichológusok csak pszichikai beszédet mondanak ami max fellelkesít de eltelik pár nap és kezdődik minden előlről,tehát Isten,aki megalkotott ő tudja meggyógyítani a testedet lelkedet de úgy,hogy megváltoztat,sajnos az ember önerőből képtelen megváltozni illetve a problémád mélyebben gyökeredzik minthogy azt bárki egy pár órás beszéddel megoldja,már felmenőink szülök nagyszülők déd-ük szülök elrontották a dolgokat amiket te most megszenvedsz,a biblia alapján rájöttem ,hogy velem is ez történt,s nem akarok illúzioromboló lenni de a siríg is cipeled és mindenki aki nem keresi Isten gyógyító beavatkozását ami ismétlem a megtérés es ujjászületéssel veszi kezdetet minden hivő életében de még az az út is hosszú és rögös de a saját példámból kiindulva 17 évet vett el az életemből mire mára munkaképességemet visszanyerve mondhatom hogy teljes életet élek minden szempontból! Ehhez kívánok sok sikert!!
2023. ápr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
72%

Nekem az önismereti úton járás, azaz önmagam megismerése és megvalósítása segített sokat abban, hogy átlássam és magam mögött hagyjam a múltam, amennyire ez lehet.

Vannak direkt és indirekt módszerek - ami nekem indirekt módszerként bejött, az az írás, a szabadtánc és a relaxáció. :)

2023. ápr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!