Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichoszomatikus tünetekre...

Pszichoszomatikus tünetekre melyik gyógyszer vált be?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Évek óta küzdök szorongással, depresszióval. A legrosszabb viszont nem ez, hanem a ( valószínűleg) ebből eredő erős bélfájdalom és puffadás. Jelenleg 2x fél Medazepam- ot szedek, valamelyest enyhíti a stresszt és a puffadást. Valakinek van kedvező tapasztalata valamelyik gyógyszerrel szorongással társuló IBS-el? Nektek melyik vált be?

2023. ápr. 10. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Antidepresszansok, ideiglenes reflux gyogyszer 2 - 4 hetig, venlafaxine-t ajanlom IBS-re.
2023. ápr. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%

Antipszichotikumot meg ne fogadj el, mert ha elfogadod kaput nyitsz az orvosoknak es olyan lehetosegre, hogy leszedjenek kb. minden antidepresszansrol es 3 fele antipszichora cserelik meg talan 1 antidepire.


Ezt ne hagyd, velem eljatszottak, csak allergias lettem az egyikre es azota nem mernek annyira adni semmilyen antipszichot.


Es nem vagyok skizofren/bipol/manias/pszichotikus. Aripiprazoletol meg disztoniam lett a jobb kezemben. Quetiapine ra borkiutes, a tobbit nem akartak eroltetni, mondtam nekik nem is erzem jol magam azt hiszem haloperidol volt es el fogok ajulni.


Szerencsere ebbol ertettek, antidepiknel is allergias vagyok egy kettore, meg benzoknal is, szoval kb. en mondom meg hogy mit adhatnak mert en irom a listamat, hogy mit szedhetek es szerencsere az antipszichok kb. teljes egeszeben kikerulnek.


Ha meg megint eroltetik, akkor kerdezem hogy az anamnesisem ellenere ha nekialluk fulladozni meg borkiutes vallalja a felelosseget hogy ezt adta nekem ennek tudtaban, aztan elfordul es keres mas gyogyszert es kozlom vele, hogy nincs antipszichotikum. Nincs egy db diagnozisom sem amire kellene antipszichotikum. Es meg annyi mas van amit ki sem probaltak, kerdezem miert? Persze nem kapok valaszt.

2023. ápr. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

A venlafaxine-ra meg ne keress ra mert csak elijesztenek. Igen van 4 het amit ki kell birni, de lehet kevesebb, ami ideiglenes megnoveli a szorongast, de az IBS tuneteket szinte azonnal eltunteti, alvatlansag lesz meg az ezzel jaro dolgok.


Bevallom kellemetlen, ha lehet egy ideig szedd arra a 4 hetre nagyobb adagban a medazapamot ugy mondjuk +2 vagy max 3 tabletta este, hogy aludj, meg annak amugy is az aktiv metabolitja kb 4 fele nyugtato, szoval nem lesz bajod.


En nyugtatok nelkul csinaltam vegig, es sikerult, 225mg nal tartok. 150 mg-al kezdtunk. 300-ra megyunk fejjebb nem mert ott mar a haszon/riziko balansz jobb oldalra esik. De most kerni fogok egy nem benzo nyugtatot.

2023. ápr. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%
A pszichiátriai gyógyszerek nem rendelés alapján mennek, az orvos tudja mi kell. Mindamellett a venlafaxin nekem magas vérnyomást okozott, amit nem kell kibírni és nem is szabad.
2023. ápr. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha rendesen megindoklod hogy miert kell, akkor megadjak.


Az orvos meg majd megmondja, hogy mit kell kibirni, mit nem.

2023. ápr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Pszichoszomatikus tünetekre NEM gyógyszerek adnak végleges gyógyulást,hanem a psziché,vagyis a szellemiség gyógyítása.


Jelen esetben,a gyomrod,valamit nem hajlandó bevenni.

Tüneti kezelésként az "aktív szén"a leg hatásosabb!(Nincs mellékhatása. A hasmenést,gázokat leköti s a szorulást lazítja.)

Ha hozzájuthatsz aktív szénporhoz,javaslom,hogy a tünetek jelentkezésekor egy pohár vízbe keverj el 2 púpos evőkanálnyi szénport. Javaslom ezt leöblíteni egy másik pohár vízzel,vagy finnyások esetében egy pohár vízbe csavart egész citrommal CUKOR NÉLKÜL!


Tapasztalatom szerint a teljes gyógyulás,a lélek meggyógyulása oly módon,hogy életünket szeretetre hangoljuk át:


1. Szeressük a tükrünkben ránk tekintő ÉN-ben, az istenképmást,vagyis az önzetlen szeretetet. Ez az alapja a következő 3-nak!

2.Szeressük az álarca mögé bújó emberekben(tehát minden emberben),az istenképmást,vagyis a feltételek nélküli szeretetet.(Ezt meglátni jó szem kell!Az álarcok mögött,csak a szem,a lélek tükre ad ajtót,meglátni azt.)

3.Szeressük és legyen bennsőséges kapcsolatunk az Isten ujjlenyomatát magán viselő teremtett világot,világgal!Adjunk elégséges alkalmat a bennsőségesség fenntartására,különös tekintettel, a betondzsungelek kaptáraiban élőkre!

4. Szeressük és ismerjük meg a Szeretetet,vagyis Istent. Ez,a lénye részét képező Jézus tettein,tanításain keresztül érhető el. Ennek része,az Istennel,mint szerető Apukánkkal való bennsőséges és őszinte beszélgetés reggeli ébredéskor,utjaink,rutin szerű ténykedésünk közben,esti elalvásunk előtt,éjszakai felébredésőnkkor.


Van kérdés?

2023. ápr. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!