Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkos gondolatokkal...

Öngyilkos gondolatokkal fordulhatok pszichológushoz vagy oda már pszichiáter kell?

Figyelt kérdés

11 éves korom óta erős öngyilkos gondolatok kínoznak most vagyok 27, de ma olyan mély szomorúság volt rajtam egész nap hogy már nagyon nehezen bírom. Sokszor vagdostam, párszor majdnem a halálba ittam magam. Visszatérnek az öngyilkos gondolatok mindig és komfortot lelek bennük… Van hogy egy ideig nincs, ez régebben akár több hét is lehetett de mostanában már nincs olyan nap hogy ne jutna eszembe és az erős késztetés párnaponta jön, aztán elmegy de megint jön.

Nem tehetem meg mert a szüleimet tönkretenném azzal, miattuk még jó ideig nem mehetek innen sehova … ez sajnos ma is bebizonyosodott amitől összeomlottam belül megint. titokban szenvedek és már megőrülök.



2023. ápr. 10. 22:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%
Pszichiáter. A pszichológus ide kevés.
2023. ápr. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ha ezzel elmegyek pszichológushoz akkor elküld? Nem szeretnék bentfekvős pszichátriára menni és gyógyszereket szedni sem.
2023. ápr. 10. 22:29
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
Nem fog kényszeríteni, ez nem úgy működik. A pszichiáter is együtt dolgozik a betegével. Javaslaslatot tehet a befekvésre, ha úgy véli ott biztonságosabb a gyógyszert beállítani, de nem vagy köteles elfogadni. Viszont: néhány gyógyszer átmenetileg felerősítheti az öngyilkos késztetéseket, ezt fontold meg mikor döntesz. Persze az is lehet hogy nálad egyáltalán nem jönnek elő átmenetileg sem mellékhatások. Én sem feküdtem be, konkrétan egyetlen napig erősebbek voltak az önpusztító gondolatok, utána ez csillapodott, de nem mindenkinél cseng el ilyen gyorsan.
2023. ápr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

De én nem szeretnék semmilyen gyógyszert szedni. Egyáltalán.

Viszont ha a pszichológus kevés a pszichiáter meg gyógyszert ad, (arra van), akkor hová tudok segítségért fordulni? :(

2023. ápr. 10. 22:37
 5/16 anonim ***** válasza:
46%
Miért nem akarsz gyógyszert? Nagyon jók vannak már, el sem hinnéd mekkorát javíthatnak az életminőségeden.
2023. ápr. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%
És segítenek abban is hogy letedd, ne tekintsd ez valami végleges dolognak.
2023. ápr. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mert az autóvezetés a mindenem és gyerekkoromban szedettek velem gyógyszert (ripedon, leponex, haloperidol, fevarin) és nagyon -nagyon rossz tapasztalatom van a gyógyszerrel, nem szedek gyógyszert soha többet, akkor inkább maradok így ahogy vagyok.
2023. ápr. 10. 22:47
 8/16 anonim ***** válasza:
31%
Azért azóta jócskán fejlődtek a dologok. Tényleg fontosabb az autód az életednél? Ha gondod van a gyógyszerrel, akkor meg AZONNAL jelezd az orvosnak. Meg fogják találni a megfelelőt amire jól reagálsz. Megkérdezhetem mire kaptál haloperidolt? Az azért kemény gyógyszer, pszichotikusoknak szokták adni, nem sima depresszióra. diagnosztizált skizofrén vagy? ?
2023. ápr. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
31%
Félre ne érts, nem ítéllek el, főleg hogy magamm is mentális gondokkal küzdők, de ezeknek egy része, amiket írtál a skizofrénia kezelésére szolgál. Ebben az esetben a pszichológussal biztosan nem érsz semmit, egy normális pszichiáter kell neked, vagy klinikai szakpszichológus. Lehet hogy utóbbi lenne a legjobb, mert kb annyit tesz hogy pszichológus és pszichiáter egyben. Tehát terápiát is folytathat, de gyógyszer felírására is jogosult.
2023. ápr. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Engem nem küldött a pszichológus pszichiáterhez. Pedig erős suicid késztetéseim vannak.
2023. ápr. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!