Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alacsony önbecsülés vezethe...

Az alacsony önbecsülés vezethet szorongáshoz és depresszióhoz?

Figyelt kérdés

És ha igen mi a teendő ezesetben?

Öngyilkosság esetleg?

Már nagyon elegem van az egész életemből és mindenből körülöttem.


2023. ápr. 10. 22:20
 1/6 A kérdező kommentje:

Már 2 öngyilkossági kísérletem volt.

18/L

2023. ápr. 10. 22:21
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Vezethet igen, de tudnod kell, hogy nem érdemes... Mitől alacsony az önbecsülésed? Tudod az okát?
2023. ápr. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%

Az ongyilkossagot felejtsd el…

Hidd el semmi es senki nem er annyit hogy veget vess az eletednek

Vannak nehez idoszakok sot elmondom neked mindig lesznek

Sot elmondom az elet nehez

A szep dolgokert elunk

Keresd meg neked miert erdemes elni esetleg kiert..

Baratno testver vagy parkapcsolat

Hobbik

Szepitkezes fotozas csoporttagnak lenni valahol

Esetleg segiteni mas elveszett lelkeken mint te…

Lenyegtelen

1 biztos te alakitod az eleted

Ha rossz miattad rossz ha jo miattad jo

Sok

Sikert

2023. ápr. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1. Tudom az okát, igen, de rengeteg oka van. Leginkább traumák és a környezetem miatt.

2. Úgy lesz, köszönöm. Csak néha elgondolkodom rajta hogy megéri-e nekem ezt, úgy érzem nem igazán. Főleg hogy rettegek a jövőtől.

2023. ápr. 11. 00:25
 5/6 anonim válasza:
36%

Kedves kérdező!

Tudom iszonyat nehéz, hasonló cipőben járok mint te. Az agyad mindent sötétnek lát, ha valami apró jó is történik azt sem tudod örömként feldogni. Borzasztóan kétségbeesett vagy és ki akarsz lépni abból a folyamatosan folytogató érzésből. Ha vannak barátaid, vagy beszélsz róla családodnak magányosnak érzed magad. Ez is teljesen normális, hiszen a szorongás és depresszió teljesen más, mint amit egy normál ember el tud képzelni aki nincs benne. Viszont muszáj beszélned róla valakivel, aki a lehető legközelebb áll hozzád és igenis ordítani, sírni ha nem vesz komolyan, hogy lássa és vegye észre. Pszichiáerhez nem ajánlom, hogy menj az antidepresszánsok fel is erősíthetik az elején a tüneteket, illetve ha nem a megfelelő gyógyszert kapod, akkor szintén rosszabb lehet vagy nem fog érni semmit, ahhoz nagyon jó pszichiáterhez kell menned. De én csak egy jó, komoly pszichológust ajánlanék. Lehet, hogy elsőre nem ő lesz a megfelelő, én harmadjára találtam meg az igazit, aki tud segíteni. És akármennyire is nehéz légy erős, és tudom hogy nem érzed abban az állapotban, de mindenre van megoldás és mindenből ki lehet jönni, öngyilkosság nélkül.

2023. ápr. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
15%

A megoldás ott kezdődik, hogy szakemberhez mész, ha tudod az ok/okokat máris egyszerűbb.

Az öngyilkosság semmilyen esetben sem elfogadható, gyógithatatlan betegségeket kivéve.

2023. ápr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!