Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha autizmusgyanús vagyok, és...

Ha autizmusgyanús vagyok, és esetleg kiderül, hogy az vagyok, akkor megúszom gyógyszerek nélkül?

Figyelt kérdés

Nagyon sok rossz példa van előttem meg körülöttem a mentális zavarokra való gyógyszerszedéssel kapcsolatban, ezért bármibe kerül inkább alternatívan oldanám meg. Eljárok ahova kell, pszichoterápia, vagy bármilyen csoport, relaxaciós trening, nem tudom mik vannak.


Tudom, hogy az autizmus nem gyógyítható. Azt kérdezem, hogy az abból eredő problémák kezelésében MINDENKÉPPEN szoktak-e alkalmazni gyógyszert, vagy ez egyénenként változó?


Köszönöm!


2023. ápr. 11. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Autizmusra nincs gyogyszer.


Akkor szoktak alkalmazni ezt-azt, ha tarsul hozza valami mas is. Pl mittudomen, extrem panikrohamok.

2023. ápr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem fog kötelezni gyógyszerszedésre. De ha olyan súlyos problémáid vannak, akkor érdemes megfontolni. Aztán dönthetsz úgy, hogy megpróbálod, vagy hogy nem, vagy hogy egyelőre nem de később talán.
2023. ápr. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen egyénenként változó. Függ attól, hogy milyen problémáid vannak, és azok mennyire súlyosak.

Amikor én mentem autizmus vizsgálatra, nekem középsúlyos depressziót állapítottak meg az autizmus diagnózis mellett, de nem kellett végül semmilyen gyógyszert szednem, elég volt a terápia (ami természetesen nem az autizmus miatt kellett, hanem a depresszió miatt).

Nem tudom látatlanban, neked mennyire súlyosak a problémáid, de simán van esély arra, hogy megúszhatod gyógyszer nélkül.

2023. ápr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az alapproblémára nincs gyógyszeres kezelés, azt inkább társult nehézségekre szokták javasolni, pl depresszió, szorongás, kényszeresség.


Adott esetben ez amúgy a te döntésed, lehet hogy kapsz javaslatot gyógyszeres kezelésre de aztán nem kötelező felíratnod semmit.


Inkább ellenkező probléma szokott lenni: nehéz megfelelő szakembert találni aki tényleges segítséget tud nyújtani.

2023. ápr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!