Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ébredés után irtó gyors...

Kérdezőcske2 kérdése:

Ébredés után irtó gyors szívverés mitől van?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben arra lettem figyelmes hogy mikor napközben alszom s felkelek hihetetlen gyorsan ver a szívem,torkomban érzem . De reggel ha ébredek nem érzek ilyent .

Múltkor is iskolában elaludtam mert már nem bírtam és arra ébredtem,hogy szívem kiugrik a helyéről .


Igazából egy enyhe depresszióval is küzdök,de nem hinném hogy ez lenne az oka .

Ha igen, reggel is kéne tapasztalnom,de csak napközben történik ez,s nemtudom mitől . Valakinek valami tipp?

Előre is köszönöm!



2023. ápr. 12. 23:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs hozzá olyan érzésed hogy nem kaptál rendesen levegőt,?
2023. ápr. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Inkább mondanám hogy lassabban veszek levegőt . Kisebb levegőt nehezen veszek,inkább kevesebbszer viszont mélyebb levegővételle

Ikább érzek még félelmet. De gondolom a félelmet azért,mert megijedek,hogy miért ver ilyen gyorsan a szívem? Gondolom én

2023. ápr. 13. 00:02
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor ez inkább stressz. Napközben a tudat alattid tudja hogy nem kéne szunyókálni pl iskolában, vagy egyszerűen stresszesebb az életviteled és így ébredsz, nekem is ilyen. Reggel nem, az éjjeli alvás másmilyen, mélyebb, mint a nappali felszínesebb alvás. A kortizolszinted valószínűleg magas, megugrik amikor felriadsz.
2023. ápr. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Van benne valami,köszi !

Régebb eléggé stresszes voltam,3-4 órákat aludtam és a suliban jött rám a kimerültség,ott aludtam el. Majd voltam gyógyfürdőn gerinc miatt,ahol nagyon kipihentem magam ,de mióta hazajöttem kezdődik minden elölről,igyekszem tenni ellene ,azt gondoltam hogy ez a gyors szívverés elmúlik de hát fura

2023. ápr. 13. 00:14
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kimerültség. Próbálj éjjel többet aludni, és nyugodtabbnak lenni napközben.
2023. ápr. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Pánikbetegség, nem érzed magad biztonságban az adott pillanatban, és felgyorsul a szíved.
2023. ápr. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Légzéskimaradás, reflux, vagy a kettő együtt. Gyakori probléma.
2023. ápr. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 NTBS ***** válasza:
Sok oka lehet. Rossz álom, keringési probléma, lelki okok.
2023. ápr. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Piha

Úgy gondolom a sok rosszat igyekszem kizárni,mégha sok is van,próbálok elkövetkeztetni tőlük és a jóra koncentrálni. Akkor lehet ez is az oka ennek a szívveréses dolognak :o

2023. ápr. 13. 16:01
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló volt, de az ellentéte.


Majdnem beájultam amikor felkeltem, vert a szívem először aztán mintha lelassult volna, mentem wc-re.


És éreztem azt a ájulás közeli pontot amikor halványodik a látásom, és nehezedik a nyakam a vállam, mintha nem kapnék levegőt.


Aztán leültem és úgy jobb lett.


Utánanézve ezt úgy hívják "syncope" amit stressz is előidézhet és én sokszor ébredek hasonlóan gyors szívveréssel.


De nekem alapból magas a pulzusom meg a vérnyomásom szóval most már szedek gyógyszert rá. Egyszer sem fordult még elő hasonló.

2023. ápr. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!