Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy az antidepressz...

Normális, hogy az antidepresszánstól még rosszabbul érzem magam?

Figyelt kérdés

Amióta szedem csak még depressziósabbnak érzem magam, még kevesebb kedvem és motivációm van.

Ráadásul az étvágyam is rosszabb, nincs kedvem se enni. Nagyon félek már, hogy azzal, hogy elkezdtem szedni a gyógyszert csak rosszat csináltam és sose fogom már jól érezni magam. Tudom, hogy csak 2 hét múlva alakul ki a hatása de már félek szedni. Normális ez ilyen gyógyszernél?



2023. ápr. 13. 12:37
1 2
 1/14 anonim válasza:
15%
Akkor lehet emelni kell az adagot
2023. ápr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem rég óta szeded akkor normális. 6-8 hét is kell, mire bármi javulás érezhető. Ha ennyi idő után sem jól hat a gyógyszer, akkor váltani kell, mert nem mindenkinek válik be a legelső.
2023. ápr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
Normális
2023. ápr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Teljesen normális 2 hetet szoktak mondani, de ez akár lehet 1-2 hónap is. Mindenkinél eltérő bejön-e nem-e kell váltani másikra nekem pl az 5. jött be azelőtt sajna mindegyiknek elszenvedtem a mellékhatását. De sokszor írnak fel mellé nyugtatót, hogy csökkentsék ezeket a mellékhatásokat az elején.
2023. ápr. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az adagolást személyre szabottan kell bejátszani, még az is lehetséges, hogy túl nagy az adag.
2023. ápr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Még nem olyan régóta szedem 12 napja. De akkor szedem tovább, hátha javul a helyzet de ez az étvágytalanság nagyon szokatlan és rossz :( Nyugtatót írtak, Frontint azt nem nagyon merem szedni, nem akarok függő lenni és álmosít nagyon.
2023. ápr. 13. 20:20
 7/14 Senior Séf ***** válasza:
56%
A depressziós tünetek többsége bélrendszeri diszfunkciótól jelentkezik. Ezeken semmiféle antidepresszáns nem segít, sőt adott esetben tovább ront a helyzeten.
2023. ápr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7- es részleteznéd egy kicsit ,, bélrendszeri diszfunkció,, - t ! Mire utalsz?
2023. ápr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
#8 Mindenhova odaírja ezt az okosságot már kb a 10. alkalom hogy látom. A lényeg az hogy a gyomor bélflórád felborul, és a gyomor összekötettésben áll az aggyal, és emiatt leszel depressziós. Olvastam én is róla, de nekem amikor szar volt a gyomrom is volt, amikor nem akkor is. Ez szerintem olyan dolog kb, minthogy a dohányzás tüdőrákot OKOZHAT, de nem csak az alakíthatja ki. Egyébként nagyon rögeszmésen ehhez ragaszkodik kizárólag, mint egy laposföldes emiatt vált számomra irrelevánssá már kb ez a téma.
2023. ápr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Senior Séf ***** válasza:
66%

Csacskaságokat beszélsz, utolsó. Ha nem tudod megkülönböztetni a gyomrot a belektől, akkor természetes, hogy nem értetted, amit olvastál. Mondjuk egyébként sem könnyű, mert egy könyv terjedelme takarná be a témát.

Címszavakban: A beleinknek mindnek megvan a maga bélflórája. Ezek több száz baktériumfaj, a tested sejtjeinek számát mintegy 10X meghaladó egyedszámú mikrobák, amelyekkel SZIMBIÓZISBAN élünk. Ha ők nem lennének, -simán éhem halnánk, hiszen a bevitt táplálékot ők alakítják (emésztik) cukrokká, aminosavakká, stb. Közben ellátnak enzimekkel, vitaminokkal, hormonokkal, neurotranszmitterekkel is. De ha csak néhány faj esik is ki, az is beláthatatlan következményekkel járhat. Egy lakótelepet képzelj el. Itt is laknak rendbontó családok, de amíg a jófiúk vannak többségben, a deviáns egyedek nem rúgnak labdába. A beleinkben is így van. Hamar harlemi állapotok lesznek, ha folyamatosan nem megfelelő táplálékot veszünk magunkhoz. Márpedig ma a boltok polcain alig találsz ilyet. (Erre vezethető vissza a mai fiatalok körében járványszerűen terjedő autoimmun- és mentális betegségek. Hogy csak egy példát említsek, a Dialister és a Coprococcus fajok kipusztulását teszik felelőssé a depresszió kialakulásáért. (Legalábbis ez a két törzs hiányzik a depressziós emberek bélflórájából.)

Egyébként már Hippokratész bácsi is a belek állapotára vezetett vissza egy rahedli betegséget, pedig az ő korában még mikroszkóp híján híre hamva sem volt a beleinkben élő másfél kilónyi bélflóráról. Kár, hogy az akadémikus orvoslás mára szinte teljesen figyelmen kívül hagyja.

2023. ápr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!