Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen antidepreszánsok vannak?

Milyen antidepreszánsok vannak?

Figyelt kérdés
Szedek egyet, de az utóbbi 3 hétben ettől 6 kilót fogytam. A doki írt egy másikat amitől rohamot kaptam és mentőt kellett hívni. Nézte a doki a papírjaim, hogy ez se jó, az se jó, akkor marad a harmadik. Mintha csak 3 antidepreszáns létezne.

2023. ápr. 13. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Kutyák és macskák.
2023. ápr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
12 félét próbáltak rajtam, úgyhogy lenne még választás.
2023. ápr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Antidepi mellett

2023. ápr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor nemtudom miért mondta úgy a doki mintha ez lenne az utolsó lehetőség.
2023. ápr. 13. 15:09
 5/11 anonim ***** válasza:

SSRI, SNRI, atipikus, ciklikus (tri- és tetraciklikus), MAOI.


[link]

2023. ápr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függ, mert ugye akinek van x betegsége lehet hogy nem szedheti az x fajtát. Meg persze nem csak depresszióra írnak antidepresszánst, és más fajtáknál lehet épp más fajta antidepresszánsok hatnak jól. Példának okáért én OCD-s vagyok, és erre pl a legbeváltabb tudtommal a paroxetin, és az anafranil lehet. De lehet pl egy x fajta depressziónal sertralint adnak, vagy épp mást. De utolsó lehetőség sosincs nekem pl egy olyan gyógyszer vált be ami nem kifejezetten erre van kitalálva, de mégis ez volt a legjobb hatással.
2023. ápr. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem mirtazen volt, de attól 6 kilót fogytam, aztán durodedet kaptam, amitől olyan rohamot kaptam, hogy majdnem újra kellett éleszteni, most a paroxat kaptam, de még nem kezdtem el szedni.
2023. ápr. 13. 16:38
 8/11 anonim ***** válasza:
#6 vagyok továbbra is azt még meg akartam említeni, hogy nekem ez volt az 5. gyógyszer mire bevált, és ha antidepresszánst kapsz, akkor ez lehet csak nekem rigolyám, de semmiképp ne generikummal kezdd el. Lehet hogy a generikum csak 200 Ft, és az eredeti 2000 Ft, de merően mások tudnak lenni. Nekem eddig pl 2 bizonyult jobbnak, és mindkettő az eredeti gyártó terméke volt. Ez olyan, hogy a frontin se vált be, de a xanax nekem kiválóan működött. Nem tudom hogy ez hogy van pontosan, de talán ha ugyanaz a hatóanyag kérheted a patikába is, vagy a dokival megbeszélve. De nekem többet filléres másolatok amik "elvileg" nem térnek el annyira nem kellenek. A queen kóla sem rossz, de egy pepsivel nem hasonlítható össze pedig mindkettő kóla. De ez elég megosztó tudom sokan nem így gondolják ez részemről tapasztalat. Nekem pl az algopyrin az egyik legjobb fájdalomcsillapító mai napig, de amikor a panalgorynt vagy mit kipróbáltam semmilyen hatással nem volt pedig ugyanaz a hatóanyaguk.
2023. ápr. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#7 Uhh mondjuk az egy elég erős benyomás lehetett sajnálom :( Allergiás voltál a hatóanyagára, vagy mi okozta ezt?
2023. ápr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy fogytál az Ad -tőle nem azt jelenti, hogy nem jó ! Én 10 kg fogytam mert nem voltam jól , szorongtam nem tudtam enni ! Szedtem tovább az Ad elkezdett hatni mivel idő kell, hogy kifejtse jótékony hatását ,a szorongásaim enyhülnek és tudok enni is !!!
2023. ápr. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!