Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Én vagyok a hibás?

Én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés

Emlékszek...

A gyerekkoromban napi szinten bántalmaztak valamilyen formában, de a legjobban két rokonom fejtette ki a hatását: édesanyám húga és öccse.

A húga állandó jelleggel terrorizált, fenyegetett, megmondta mit és hogyan kell csinálnom, elérhetetlen elvárásokkal aggatott tele, állandóan a fejemhez vágta, hogy kárnak születtem meg, sokszor megvert, stb. Emlékszek, egyszer elegem lett, lehettem 15 éves, és amikor vert, ellene fordultam, ellöktem magamtól és ordította, hogyha kezet emelek rá, elvitet és ott rohadok meg az intézetben.


Az öccséről ódákat tudnék írni. Ő azaz ember, akivel senki nem szeretne találkozni. Alkoholista, és kisfiúként rengetegszer megerőszakolt, nagyon csúnyán megvert, mikor miért, én voltam a bokszzsák, és sorolhatnám, de szerintem felesleges, mert gondolhatjátok miket tehetett még az eddigi információk alapján. Valamiért az a szituáció égett a legjobban a fejemben, amikor családi összejövetel volt, az összes rokon és családtag összegyűlt, de mégis olyan mértékben vert, hogy az asztal alá bújtam és elkapott a pánikroham, és édesanyám próbálta leállítani (amikor látta, akkor szinte mindig, de sikertelenül). Sokszor szaladtam anyámhoz, és már olyan mértékben elegem volt az életből, hogy többször próbáltam öngy lenni, de sosem sikerült, mégis elhesegette, hogy csak túlreagálom. Édesapám kevésbé bántott, de amikor bántott, akkor szörnyű módon. Gyerekkoromban úgy herén rúgott, hogy hetekig nem bírtam normálisan pisilni, és azóta van fentebb az egyik kb. 5 centivel. Apám inkább mentálisan bántott, soha nem ismert el fiaként, soha nem volt jó semmi amit csináltam.


Sorolhatnám. 26 éves vagyok, és irtózatosan rühellek emberek közelében lenni, dolgozni sem tudok, mert félek az emberektől, sokszor elkap a pánikroham, stb. Gúnyolnak, hogy mindig elmenekülök, ha akármelyik rokonom, akik bántottak, átjönnek.



2023. ápr. 15. 13:38
 1/4 A kérdező kommentje:

Anyám húga manapság is fenyeget, terrorizál, a véleményét rám erőlteti, azt krll tennem amit mond, vagy elintézi, hogy kirakjanak a házból.

Az öccsével ugyanez, de ő fenyeget a veréssel.

2023. ápr. 15. 13:42
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom. Nem vagy hibás.
2023. ápr. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem te vagy a hibás, hanem a szüleidnek nem nevezhető véglények. Anyád hagyta, hogy terrorizáljanak a testvérei, az apád pedig saját boxzsákjának is tekint. Ennél még intézetben lenni is jobb lett volna/lenne. Tudom, mit beszélek, mert gyermekotthonokban is dolgoztam, és később idősek otthonában is. Néha be kerültek olyanok is, akik nem voltak idősek, de olyanok voltak a körülményeik, hogy nem tudták magukat ellátni önállóan. Ott még értelmesen szabadidőt is el lehet tölteni, akár végezni valami tanfolyamot, és dolgozni online. Szerintem próbálkozz itt, hogy segítséget kaphass, mert ebből a mérgező környezetedből ki kellene kerülnöd.


[link]


Igaz, te fiú/férfi vagy, de biztos segítenének valahogyan.

2023. ápr. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy hibás. Te egy erőszaksorozat TÚLÉLŐJE vagy. Extrém kitartó és erős ember vagy, hogy még mindig itt vagy a Földön. Lehet, hogy te még ezt most nem így érzed, de nagyon erős vagy lelkileg.


Segítséget KELL kérned. Bármi is történjen veled, az jobb mint ez a toxikus környezet amiben élned kell.

NANE és/vagy ESZTER alapítvány.

Illetve www.bura.hu --> mentális problémákkal élő emberek fóruma. Rengeteg információval.


Az első, hogy menj el pszichiáterhez. Ilyen gyerekkor után mindenképpen gyógyszeres segítségre lesz szükséged. Ezek mellett terápiára is célszerű lenne járni. Felkeresheted a traumaközpontot is ( [link] ahol tudnak adni fókuszált terápiát, vagy ha épp nincs szabad hely, akkor ajánlanak terapeutát.

Illetve a pszichiáternek ha elmondod miken mentél keresztül, akkor tud ő is segíteni a gyógyszeren kívül is.


Hajrá! Nagyon szorítok neked!

2023. ápr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!