Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns segít az...

Antidepresszáns segít az öngyilkos gondolatokon?

Figyelt kérdés

Mindennap eszembe jut az öngyilkosság nemrég meg is akartam tenni, sokat olvastam, hogy lehetne de végül mégsem mertem...

Most pszichiáterhez járok de ezt nem mondtam el neki. Még van bennem egy kis remény hátha jobban leszek és akkor nem gondolok mindennap a halálra, a gyógyszer erre is hatásos lehet? Dulsevia 60 mg



2023. ápr. 21. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sertralin sandozt szedtem, engem rendberakott lelkileg. Bár mielőtt elkezdtem szedni, jártam terápiára is. Én is nagyon közel jártam az öngyilkossághoz.
2023. ápr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Először is nagyon sajnálom, hogy ebben az állapotban vagy. Öngyilkossági gondolatokon a gyógyszer önmagában tapasztalataim szerint nem segít, mindig pszichoterápiával kell társítani. Az általad említett gyógyszer hatóanyaga a duloxetin, kb. 2-4 hét alatt fejti ki a hatását, remélhetőleg javulást eredményez. Kérlek, az öngyilkossági gondolatokat ne titkold a kezelőorvosod elől, azért van, hogy segítsen.
2023. ápr. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért titkolom, mert nem szeretném ha kórházba küldene, az nem segítene, ott is úgyis csak gyógyszereket adnak csak még erősebbet. Már majdnem 2 hete szedem a gyógyszert egyenlőre nem segített sajnos, eléggé elkeseredett vagyok.
2023. ápr. 21. 18:33
 4/11 A kérdező kommentje:
Terápia csak pénzért van, magánban?
2023. ápr. 21. 18:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem, elküldhet a szakrendelő pszichológusához, nekik is kötelező pszichoterápiát tartani, az sajnos kérdéses, hogy milyen előjegyzési idővel dolgoznak.
2023. ápr. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. De az antidepresszans akar harom, ne adj isten hat het mulva hat. Es eloszor meg rosszabbodast is okozhat. En szemely szerint mar annak orultem, mert ereztem, hogy a gyogyszer vegre dolgozik.DE. Muszaj valakinek elmondani, aki vigyaz, nehogy abban az idoszakban baj legyen. En nem voltam korhazban. Kell gyogyszer, azzal leszel onmagad, ez az ongyilksos nem te vagy. Ahogy a cukorbeteg az inzulintol oke.

Vagy az orvosod, vagy a hozzad kozel allot avasd be, hogy vigyazhasson rad. Nem olyan elviselhetetlen, ha tudod, hogy atmeneti.

Amiben most vagy, sokaig tarthat, muszaj ellene tenni.

2023. ápr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
Segít. A pszichiáter meg szerintem találkozott már legalább háromszor "Napóleonnal" is, úgyhogy nyugodtan mondd el neki, ha gondod van. Ő pont az ilyen problémák megoldására szakosodott.
2023. ápr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mond el az orvosnak őszintén , hogy mi van veled azért, hogy a megfelelő kezelést tudja neked adni! Ha félrevezeted , nem biztos, hogy a hatásos kezelést írja fel neked ami nem jó! Amire gondolj, hogy a legfontosabb a gyógyulásod , hogy teljes életet tudj élni ! Vigyázz magadra - egyszer élünk! Jobbulást!
2023. ápr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, még reménykedek hátha hat a gyógyszer és könnyebb lesz elviselni az érzéseimet. Egyébként szívesen lennék teljesen őszinte de attól félek bezárnak és nagyon sok rosszat hallottam a közelben lévő kórházról.
2023. ápr. 21. 21:28
 10/11 BaltaMacska ***** válasza:
Segît! Persze, hogy segìt! De kèrlek tarts ki, több hèt mire hat.
2023. ápr. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!