Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tanácsot szeretnék hogyan...

Tanácsot szeretnék hogyan tudok a teljes padlófogásból kilábalni?

Figyelt kérdés
50 felé közeledő egyedülálló nő vagyok. Eddig normális életvitelem volt a mindennapokban, de valami nagyon félrement. Bármerre kapaszkodok kifelé nem sikerül. Teljesen tanácstalan vagyok. Mint egy bomba egyik napról a másikra padlót fogtam, sírógörcsök, nem haladok a napi rutin munkával sem, mintha nem is én lennék. Értelmiségi vagyok. Soha nem hisztiztem, de most már az is kitör belőlem. Egyedül éltem, nem volt ezzel gond beletörődtem, így alakult. Karácsonykor a fránya virtuális világ révén rám írt egy férfi, hogy régtől szeretne velem megismerkedni, egyszer már próbálkozott, de akkor valahogy nem vettem komolyan. Gondoltam csak komolyan gondolja, ha megint írt. Találkoztunk háromszor. Igazán semmi nem történt, erre egy hónapja megnősült úgy, hogy előző nap még nőnapi ajándékot kaptam tőle másnap már elvett egy tőle jóval öregebb nőt. Köpni nyelni nem tudtam, de megkérdeztem tőle, azt mondta kell a külföldi adókedvezményhez gyorsan. Azóta nyilván nem kerestem és Ő sem. Idős szüleim is ápolom, már előttük sem tudom tartani magam, de elmondani semmiképpen nem akarom ezt a szégyent és megaláztatást. Olvasom a sok okos dolgot a neten, hogy mozduljunk ki, de nem megy, hová menjen egy középkorú nő magában. Korosztályom szinte mind családos. Tudom nagyot hibáztam, hogy elhittem a szép szavakat, meg olyan tinis hisztinek tűnik, de életemben először éreztem egy esélyt olyan személyre akiben minden klappol. Több hónapig etetett whatsappon is, ha éppen dolgozott. Nem fogom fel, hogy ez kamu volt. Kérlek ne bántsatok csak segítsetek bármilyen ötlettel, mert azt hittem túljutok rajta, de egy hónapja ma totál padlóztam. A nőnek se munkahelye, se végzettsége, se lakása....odaköltöztette. Teljesen oda az önbecsülésem és jövőképem. Olyan jó volt magamban élni, miért kavart fel egy meglett férfi, mi vezérli az ilyet? Köszönöm!

2023. ápr. 27. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pratikusan szemléld a dolgokat.


Ez egy nagy érzelmi sokk, természetes, hogy negatív reakciód van rá.


Beszélj valakivel erről, attól még, hogy az ismerősök, barátok családosak, még írj rájuk, menj át hozzájuk dumálni.

Ez az egész szitu a pasit írja le, nem téged. Ne okold magadat érte.



És igen, foglald el magad valamivel, járj el edzeni, vagy sportolj valamit. Keress pl egy kirándulós, kerékpáros, táncos, küzdősportos csoportot a neten, facbookon.


Van esetleg olyan hobbi, amit kipróbálnál? Pl kosár fonás, szabás-varrás, festészet, korongozás?


Az önbecsülésedért pedig tegyél. Vágass új frizurát, menj el körmözni, szaunázni, masszázsra, szelektáld át a ruhatáradat, és dobd ki a szakadtakat.

Rendezd át a lakást, porold le a könyveket, ültesd át a szobanövényeket.


Ha esetleg szeretnéd, menj el egy menhelyre önkéntesnek. A kutyákat mindig kell sétáltatni, erre biztos kell önkéntes. A cicákkal meg játszani, foglalkozni, kicsiket segíteni etetni stb.

2023. ápr. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kistelepülésen élek, nem sok a lehetőség. Film nem köt le, pakolni próbálok, de ólomnehéz mindenem. Zenét hallgatni is képtelen vagyok, mert vagy mind együtt hallgattuk vagy rá emlékeztet. Kettő darab paradicsomot ültettem ma el, de azt megint sírva. Totál szégyellem magam még a reakcióim miatt is, kamaszként nem csináltam ezt. Köszönöm, hogy nem álltál belém. Elmesélni nem tudom, mert borzasztóan megalázó, ezért írtam ide. Nem is lakik messze, össze is fogok vele futni. Ezt megélni, hogy egy sor vagy a telefonban, amit egy vonással törölnek soha nem gondoltam. Nem voltam egy könnyelmű léha nő. Munkám is irodai csak nézem a monitort meg az iratokat és végem. Mindent köszönök! Azt is, hogy elolvastad, már az is annyira jól esett.
2023. ápr. 27. 17:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs mit.


Hmm, nem tudnál szabit kivenni és elhúzni valahová egy pár hétre? Pl valami wellness helyre, vízpartra,vamai nagyobb városba?


Ha beszélni nem tudsz róla, esetleg írni igen?

Az is lehet jót tenne, ha külső szemlélőként megírnád a kapcsolatot, az összes érzelmet, dühöt, fájdalmat, csalódást.

Ha az könnyebb, utána égesd el a lapokat.

2023. ápr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kiírtam és befűtöttem vele, ez is volt a neten. Most a héten táppénzen vagyok valami náthás vírussal, ezer éve nem kapott el semmi. Ezt is a lelki törés rovására írom. Tudom, hogy az élet megy tovább, csak én sajnos magamból tudok kiindulni és az érzést semmi nem hozza vissza, csak egy tátongó űr van meg az örök kérdés, hogy miért? Azt is tudom az adókedvezmény ha igaz is volt nem tisztán az dominálhatott, mert nem vagyok egy lenullázott egzisztenciával rendelkező nő, mint akit elvett. Ennyi idősen azt gondolná az ember, hogy már nincs játék, de úgy látszik van. HA jobban leszek majd elutazok vonattal valamerre, ez tényleg jó ötlet, most nem merek még vezetni sem, hihetetlen az állapotom. Köszönöm, még egyszer.
2023. ápr. 27. 18:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!