Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vannak ilyen beteg,kénys...

Miért vannak ilyen beteg,kényszergondolataim?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor van a fejemben egy olyan kép hogy kést szúrok valamelyik szerettembe.Hogy milyen érzés lehet.Vagy magamba.Tobbszor is elképzelem hogy a kés felé nyúlok,utána meg azt hogy mennyire gyulolnem magam utána ,ha bántanám,akit szeretek.Hogy annyira depressziós lennék,hogy magammal is végeznék utána.

Egyszerűen ellentmondások vannak bennem.Van egy ilyen beteg énem,aki fantáziál ilyeneken,és van egy,aki soha senkit nem tudna bántani, még csak szavakkal sem.

Emellett vannak szorongásos zavaraim,depressziom,és egyéb kényszeres dolgaim.Pl van hogy hazafelé menet számolom a lépéseimet.Illetve megrögzötten félek attól,hogy bármelyik csaladtagommal valami rossz történik,mindig van egy rossz érzésem.És a fura az,hogy ez és a legelső gondolatok,amiket leírtam nem függnek össze.

Mi történik velem?pszichiáternek ezeket el sem merem mondani.Irt fel a depressziomra hangulatjavitot,de mintha semmit nem hatna,már háromszor emelet rajta,és legutóbb 2 hónapja lett megemelve.

22 éves vagyok,lány.

Mi történik velem?



2023. ápr. 27. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Nyugodtan beszélj a dokival erről, hisz ezért van. Egyébként ismerem ezt az érzést,nekem is volt ilyen gondolatom régebben,mondjuk nem a késsel szurkálás,hanem csakúgy ok nélkül megütni. De ez már elmúlt. Nem tudom mi lehetett,ha választ találsz kapsz rá,írd már meg légyszíves,akár privátban is. Szerintem amíg te kontrollálni tudod magad,addíg nincsen baj. Nekem mindíg egy régi indián bölcsesség jut eszembe,mikor az idős indián mondja a fiának. "tudod fiam,mindenkiben két farkas lakozik. Egy jó és egy rossz. Kérdi a fiú: és melyik az erősebb? Az öreg így válaszol: amelyiket eteted. Mikor eszedbe jut,hogy megszúrnád a szerettedet,kérdezd meg magadtól: de miért tenném ezt? Szerintem idővel elmúlik. Bár az hogy gyógyszereket szedsz,az nem túl jó. Nem tudom,hogy mi zajlik az életedben,hogy erre szükség lett. Próbálj változtatni,az többetér mint bármelyik doki vagy gyógyszer
2023. ápr. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
66%
Érdemes lenne nem csak gyógyszert szedni, hanem pszichoterápián résztvenni, ahol fel tudjátok tárni ezeknek a gondolatoknak/érzéseknek az eredetét, mert így tudtok rá valódi megoldást találni
2023. ápr. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Az történik veled, hogy beteg vagy! Feltétlenül mondd el az orvosnak, akár rendkívüli időpont kérésével, a kényszergondolatokat. Mitől félsz, mi történne, ha elmondod? És kezdeményezz pszichoterápiát klinikai szakpszichológussal.
2023. ápr. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kenyszergondolatok. Bar iszonyu szenvedest okoznak, szinte soha, de soha nem tenne meg az ilyen ember. Szakorvos kell, erre gyogyszert szoktak irni.
2023. ápr. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Elnezest, jarsz, es kaptal gyogyszert. Muszaj elmondani, anelkul nem tudja, mivel is van dolga. Szegyellni, felnivalod nincsen elotte.
2023. ápr. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!