Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszio szorongas ellen...

Depresszio szorongas ellen kinek mi valt be? Etrend edzes vitamin karos szenvedely elhagyas cigi kv stb? Konyvek vagy valami ami motivaljon hogy kijussak a godorbol a pesszimizmusbol a szorongasbol az onsajnalatbol mert ez borzalmas vkitud segiteni?

Figyelt kérdés
Ongyilkossagi gondolatok, fasultsag, es probalok azon gondolkodni,hogy vannak mozgasserult emberek es azok se adjak fel nem tudom hogy csinaljak mibol meritenek erot en mrg napi szinten a halalon gondolkodok. Depresszio szorongas panik szocfobia vernyomas ez az van de masnak nincs se laba se keze es meg sem fekszik a vonat ele. Valaki tud adni tanacsot mit csinaljak mihez kezdjek? Kinek mi segitett ebbol vagy ilyen hasonlo helyzetbol kijutni? Pszichiaterhez szoktam jarni meg gyogyszert is szedek de csak 1 honap mulvara kaptam idopontot. De valamit kene kezdeni magammal. Sok ember felall es kuzd es megy es nem sajnalkozik nem nyavajog biztos nekem a depim is okozza de ebbol hogy tudok kimaszni?

2023. ápr. 28. 10:13
 1/1 anonim ***** válasza:
35%

A depressziódat vélhetően az is okozza, hogy egy darab szrnak érzed magad, amiért neked szinte semmi bajod nincs, másoknak meg sokkal több, és mégsem panaszkodnak. Ezt felejtsd el. Mindenkinek megvan a maga baja, amin vagy túllép vagy nem. Aki túllép rajta, az vagy talál olyan motivációt az életben, ami miatt élni akar (hobbi, család, barátok, stb.), vagy gyáva meghalni.

Ha jársz pszichiáterhez, és mégis ilyen kérdések merülnek fel benned, akkor váltást javaslok.

Azt pedig igazából csak te tudhatod, hogy mi az, amivel tudod magadat motiválni. Elsődleges lényeg lenne, hogy amikor azt veszed észre, hogy negatív gondolatok járnak a fejedben, válj tudatossá, és fordítsd át pozitív gondolatokká. Elsüllyedhetsz az ítélkezés mocsarában, de nincs rá szükséged, ha tudatosan úgy döntesz, hogy a választás útjára lépsz, és önmagadhoz intézett kérdésekkel kihúzod magadat a gödörből. Tegyél fel kérdéseket magadnak, hogy miért gondolod ezt, miért érzed ezt, itt egy segítség erre: [link] (Forrás: "Kérdezz másként, élj másként" című könyv)

Már a motiváció megkeresése is egy jó elfoglaltság lehet. Például amiket leírtál fel lehet fogni olyan megközelítésből is, hogy az általad említett személyek viselkedése, hozzáállása motiváljon. Hogy addig élj, tapasztalj, amíg megteheted, mert a legrosszabb körülmények közt is van az életnek szép oldala. A természetnél nincs szebb, akár minden nap elmehetsz túrázni, gyűjteni valamit, fotókat készíteni, leírni az élményeidet, vagy fitneszkarkötőt lehet kapni párezerért, futhatsz, kocoghatsz különböző távokon. Nem tudom igazán, hogy neked mi válna be, ezért nem is tudok konkrétumot javasolni.

Gyógyászati termékekből szorongásos állapotra triptofán kapszulát szoktak javasolni, ami segíti a boldogsághormon termelését, de a gyógyszereddel együtt nem tudom, szedhető-e.

Kipróbálhatod akár ingyenesen a lelkisegély szolgálatot telefonon vagy interneten chatelve: [link]

2023. ápr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!