Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Introvertált vagy szociális...

Introvertált vagy szociális fóbiások csak kölcsönös szimpátia esetén szerettek beszélgetni egy adott személlyel? Jött pár napra egy férfi betanításra, és jól el voltunk, bár mindig ő szólt hozzám, részemről volt kínos csend.

Figyelt kérdés

Miért van ez,miért nem tudok, beszélni mindenkivel? Enyhe bi irányultságú vagyok

26 f



2023. ápr. 29. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:

"Introvertált vagy szociális fóbiások csak kölcsönös szimpátia esetén szerettek beszélgetni egy adott személlyel?"


Igen, ez így van. Ha valaki nem szimpatikus, egyszerűen képtelen vagyok beszélgetni vele, hacsak nem kérdez valamit, vagy feltétlenül muszáj.


"Miért van ez,miért nem tudok, beszélni mindenkivel?"


Mert nem extrovertált vagy, akinek a társaság a mindene.

Bár nekem is igényem van legalább egy személyre, akivel néha elbeszélgetek (a húgom), de jól elvagyok egyedül, egy magamban is.

Nekem is kell az ismeretség, hogy felszabadultan tudjak beszélgetni bárkivel. Valamilyen szinten ismernem kell az illetőt.


"Jött pár napra egy férfi betanításra, és jól el voltunk, bár mindig ő szólt hozzám, részemről volt kínos csend."


Hát, ha szimpatikus voltál neki, akkor nem csoda, ha jól elvoltatok.

Mivel nem ismerted, nem tudtál témákat kezdeményezni, azt meg csak feltételezem, hogy semmiségekről (vagy a semmiről) te sem szeretsz társalogni. Nem baj ez. Majd ha marad a srác, te is nyithatsz felé kommunikációval. Beszélj vele arról, kérdezd meg mit szeret, mi a hobbija. Az a tapasztalatom, arról szeretnek beszélni az emberek.


"Enyhe bi irányultságú vagyok"

A szexuális orientációdnak csak akkor van jelentősége, ha romantikus kapcsolatot is kialakítanál vele - a későbbiekben - kapcsolatot.

Viszont létezik olyan, hogy demiromantikus, akikre az a jellemző, hogy csak akkor tud valakivel kialakítani közelebbi kapcsolatot, ha már kialakult köztük egyfajta kötelék.


Lásd pl. itt:

[link]


A forrás linkből kiemelve:


"Demiromatikus

Olyan ember, aki nem tapasztal romantikus vonzalmat, kivéve ha erős baráti / plátói érzelmi kapcsolatban van egy személlyel. A demiromantikus emberek nem zúgnak bele emberekbe első látásra, és nem éreznek romantikus vonzalmat mély előzetes ismeretség nélkül.

A demiromantikus a szürke-romantikus spektrum része. A demi-előtag kapcsolódhat bármilyen romantikus orientációhoz, pl. demi-biromantikus. Egy demiromantikus ember lehet bármilyen szexuális orientációjú.

Angol elnevezés(ek): demiromantic"

2023. ápr. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm 😊!!!

Sajnos nem maradt ott.


Igen, szexuálisan is bejött nekem, akkor nem vagyok deiromantikus.

2023. ápr. 29. 20:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Vannak olyanok, akikkel nagyon szívesen beszélgetek, de nagyon ritka. Most épp eltaszított magától egy ilyen személy. :(
2023. máj. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!