Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék kikapcsolódni?

Hogyan tudnék kikapcsolódni?

Figyelt kérdés

Apró házban lakok a szüleimmel és 3 testvéremmel. 25 éves vagyok, és az elköltözést nem tudom megoldani a kevés kereset és emelkedett árak miatt.


- Alapvetően apám semmit nem tud halkan csinálni, de ha nem is a tevékenység, a rádió bömböltetése kelt hatalmas hangzavart. Ha nem az, akkor örömmel "kiáltja világnak" amit gondol, mert olyan hangosan kommunikál, sokszor idegesítő, mert hatalmas hülyeségeket hord össze.

- Anyám általában megvan csendben, akármit is csinál. Ő olyan mint én, ha hangos tevékenységet csinál, hamar megvan, és nem akarja hallatni a világgal, hogy ő most csinál valamit.

- A két húgom az apámra hasonlít. Ők sokkal nagyobb hangzavarral vannak, mint apám.

- Öcsém inkább anyám felé húz, tehát vele sincs probléma.


- A papagáj szintén hatalmas hangzavarral van.

- A nyulak ennél is nagyobb hangzavarral, mintha azt élveznék, ha hatalmas zűrzavart csinálnak.


- A tévék is sokszor mennek, sajnos.


A lényeg, hogy nincs olyan napszak, nap és hét, amikor ne lenne állandóan zaj valami miatt. Én pedig szeretek olvasni és tanulni, de rettentő sokszor nem tudok koncentrálni, ahogy a többi tevékenységemre sem. A természet több mint fél óra biciklizésre van, tehát oda sincs kedvem annyira kimenni csak ezekért, főleg azért, mert a város határánál olyan utak vannak, hogy a tank is kevés lenne a normális közlekedéshez ott.


Hogyan kapcsolódhatnék ki? Érzem, hogy kezdek besokalni az állandó ingertől, zajtól, depis vagyok, állandóan fáradt, stb.



2023. ápr. 30. 08:02
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Halgassál rádiót én azt szoktam.
2023. ápr. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Keress többet, költözz nagyvárosba. Bár a félórás bicikliútból ítélve eleve nem is kistelepülésen élsz. Már nincs helyed otthon, felnőttél. 1-2 idegennel is összeköltözhetsz, az abszolút megfizethető, és nem lesznek ilyen tahók. Ne gyepesedj be ebbe a tarthatatlan állapotba, mire vársz? Mikor lesz jobb az életed, ha ott maradsz tizedmagaddal ebben a primitív káoszban?
2023. ápr. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem igaz, hogy nincs a közeledben egy kávézó, egy könyvtár vagy valami. Sok iskola is nyitva szokott lenni tanítási időn kívül, mert a tanároknak dolga van, beszéld meg, hogy bemehetsz-e, ha a tiéd is ilyen.
2023. ápr. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

"A természet több mint fél óra biciklizésre van, tehát oda sincs kedvem annyira kimenni csak ezekért, főleg azért, mert a város határánál olyan utak vannak, hogy a tank is kevés lenne a normális közlekedéshez ott."


Azon kívül hogy mindennel bajod van az életben és csak a kifogásokat keresed esetleg hajlandó vagy tenni is valamit vagy csak úgy jól esett ideböfögni ezt a panaszáradatot?

2023. ápr. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Könyvtár, parkok és a biciklizés pont jót tesz depi ellen szóval irány a természet.
2023. ápr. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudsz barátokkal összeköltözve albérletet fizetni? 25 évesen már zavaró lehet együttélni a családdal, főleg, ha így összezsúfolva zavarjátok is egymást.
2023. máj. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
Az a te bajod, kérdező, hogy mindenben a kifogásokat látod meg, nem a lehetőséget.
2023. máj. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!