Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet együttélni a...

Hogyan lehet együttélni a depresszióval?

Figyelt kérdés
Enyhe depresszióval küzdök, nem volt komolyabb bajom és nincsenek öngyilkos gondolataim, viszont a személyes kapcsolataimra rányomják a bélyeget. Szeretném tudatosan kezelni a dolgot és megtanulni depresszióval élni az életemet. Hogyan érdemes ezt elkezdeni?

2023. máj. 2. 01:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
65%
Mondj többet, mennyi idős vagy, férfi/nő? Hátha tudunk valami testhez álló ötletet adni, mert azt hiába mondom, hogy küzdősport, ha egy 16 éves visszafogott csajszi vagy. :D
2023. máj. 2. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
0%
Nem kellene elfogadni a depressziót, inkább ki kellene gyógyulni belőle. Ha csak enyhe, akkor nem hiszem, hogy gyógyszeres kezelés kell, de pszichoterápia nagyon-nagyon hasznos lenne.
2023. máj. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
0%

Ha öngyilkos gondolataid nincsenek, akkor az nagyon gyenge depresszió.


Az az életedet nem fogja befolyásolni.


Vannak akiknek sokkal rosszabb mentális zavaruk van.

2023. máj. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
3-as, azért ezzel nem értek egyet! Ezt honnan vetted, hogy csak az a depresszió, ha öngyilkos gondolatok vannak? Egy folyamatos nyomott állapot nagyon is befolyásolja a mindennapi közérzetet, motiváltságot. Igenis kell és lehet foglalkozni vele. Attól, hogy másnak rosszabb, neki még nem lesz jobb.
2023. máj. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
0%
Négyes ... ha másnak baja van, nekem attól mindig jobb minden.
2023. máj. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
5, akkor minek a nevedbe az ex? :)
2023. máj. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
24%
Csakúgy kitaláltam valami random nevet :D
2023. máj. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Ha enyhe, akkor lehet, hogy egy önmagaddal való írásos beszélgetés is tud segíteni. Felírod az állandó lehangoltságod okait. Majd egyik oldalra felírod, milyen károd származik belőle, másik oldalra pedig, hogy mi a haszna számodra. Valamint figyeld meg, milyen gondolataid vannak és kételkedj bennük. Így önmagaddal "vitázgatva" tudod magad figyelmeztetni ha észreveszed, hogy megint olyan gondolat jött, ami lehúzza a hangulatodat. Ez akkor tud segíteni, ha nem kémiai elváltozás áll a háttérben. Ha ennél komolyabb a gond, akkor pszichológus vagy pszichiáter.
2023. máj. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
5-nekem ugyan nem. Miért lenne attól jobb, hogy más jobban szenved? Amúgy, az igazán depressziós ember annyira önmagába van fordulva, hogy pont nem érdekli az, hogy más hogy szenved.
2023. máj. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Na ja ... én nárcisztikus vagyok. Nekem gyakran vannak öngyilkos és gyilkos gondolataim - de csak azért, mert nem akarok dolgozni, meg legfeljebb azért, ha annyira utálom éppen az embereket ... de hogy szenvednék is-e, az csak akkor érvényes, ha egyedül kéne megoldjak mindent az életben - inkább úgy teszem a dolgokat, hogy minél kevesebb gondom legyen. Mások kárára.
2023. máj. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!