Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentálisan hogyan lehet...

Mentálisan hogyan lehet túllépni attól, ha olyan dolgoktól félek, amikre kicsi az esély, következményei súlyosak, és csak részben tudok tenni ellenük?

Figyelt kérdés
Betegségek, balesetek, amiket csak részben tudsz befolyásolni, sok múlik a szerencsén. Kicsi az esélye, de néhány száz, néhány ezer emberrel minden ebben megtörténik Magyarországon. Nem tudod teljesen 0-ra csökkenteni a bekövetkezés valószínűségét. Ha bekövetkezett, az életed végéig veled marad, és jelentősen csokkentheti az életminőségedet.

2023. máj. 7. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Ez szorongás, klinikai szakpszichológus kell. Az életedben valami nincs rendben, nincs önbizalmad.
2023. máj. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Valami értelmes feladattal kellene lekötni a gondolataidat. A "ne gondolj egy rózsaszín elefántra" jellegű próbálkozásokból úgyis az lesz, hogy rózsaszín elefántra fogsz gondolni.
2023. máj. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Más is fél ilyenektől. Ez a normális, és arra való, hogy minden helyzetben előre gondolkodva, tervezve, élénk figyelemmel a környezetünkben kivédjük a kockázatot.

(Sosem értem, aki fejhallgatóval közlekedik például az utcán. Pont a veszélyek kivédésére van hátrányban.)

Esetleg válassz olyan munkát, ha már úgyis megvan a készséged hozzá, ahol kockázatelemzéssel kell foglalkoznod. Én is ilyen csinálok, és nagyon élvezem.

2023. máj. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
GAD angolul, generalizált szorongás magyarul. Terápia sokat segít. Más is fél ezektől de nem ilyen extrém módon mint a gadosok.
2023. máj. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Teljesen tervező személyiség vagyok, nehezen tudok spontán lenni, a spontán helyzetekre legtöbbször nem is tudom megadni a spontán optimális választ.


Életemben mindig is előre gondolkodtam, és igyekszem úgy alakítani a jelenem, hogy kikerüljem a jövőben bekövetkező problémákat. Éppen ezért zavar, ha valamit nem tudok teljesen befolyásolni. Azt olvastam, hogy évente 60.000 embert diagnosztizálnak valamilyen daganatos megbetegedéssel, ami talán a második leggyakoribb betegség a szív-és érrendszeri problémák után, mégis olyan dolgoktól félek jobban, amikre az esélye egy-két nagyságrenddel kisebb. Nem tudom, hogy miért van ez.


Kedves hármas, a kockázatelemzés tényleg egy érdekes terület lenne számomra, bár az "elfogadhatóan alacsony kockázat" kimondását még gyakorolnom kell. Amúgy mérnöki tervezéssel foglalkozom, itt kiélhetem az előrelátásomat.

2023. máj. 7. 12:04
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondom én, hogy szorongsz! Mentálisan egészséges ember nem izgatja magát szándékosan olyan, kisesélyű dolgok bekövetkeztén, amit nem tud befolyásolni. Hanem ezekkel nyugodtan együtt él.
2023. máj. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Lehet, hogy kényszerbeteg vagy. Az szokott ilyen szintű szorongást okozni. Kényszeresen szorongsz. Nálam ez volt pont így mint neked.

A gyógyszer helyrebillentett, azóta minden szuper.

2023. máj. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Terápia segíthet?
2023. máj. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez...katasztrófizálás.Minden eshetőleges dolog esetében a legrosszabb kimenet jön számításba.Amíg választ nem kapok teljesen kikészülök...de ha meg van a válasz akkor mintha nem is létezett volna a probléma.
2023. jún. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!