Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha meg vagyok...

Mit csináljak, ha meg vagyok győződve róla, hogy nem vagyok szerethető?

Figyelt kérdés

Anyám elégedetlen volt velem mióta kamaszodom kb. Főleg a külsőmet gyalázta, sokszor olyan irányba terelve, hogy nem fogok kelleni senkinek. Volt rajtam egy 10 kiló plusz 16 éves koromtól kezdve és naponta elmondta, hogy "dagadt vagy", de más dolgokat is mondott pl a hajamra vagy a ruháimra vagy hogy "ki akar ilyen cserepes száját megcsókolni?" Ezt még az első csókom előtt, tehát akár igaza is lehetett volna. Vagy a karikás szememre is beszólt, vagy a fogaimra. Belsőmet is szidta, hülye vagyok, nem vagyok jó semmire, megbízhatatlan vagyok, nehéz velem az élet, rossz a személyiségem. Aztán lett barátom pedig ő ugye szentül meg volt győződve arról hogy nem lesz mert dagadt vagyok meg festem a körmöm. Az első barátom előtt is dagadtozott engem. Aztán már 21 voltam amikor egy másik sráccal jártam és akkor is szóba jött hogy milyen dagadt vagyok és kérdezte meddig lesz veled a barátod, mindjárt elhagy úgyis...


Én az első kapcsolatom előtt biztos voltam benne, hogy én egy "bottal se" kategóriájú lány vagyok, aztán azért volt pár srác az életemben akikkel jártam, de úgy gondoltam mindig, hogy amíg nem ismernek meg igazán addig lesznek velem és ők sem szeretnek csak nincs jobb. Amúgy sokszor ezt is tapasztaltam.


Most párkapcsolatban élek és boldognak kéne lennem de nem hagyom mert róla sem hiszem el hogy szeret... Persze tudom valamennyire mert kimutatja de úgy gondolom hogy vannak szerethető és nem szerethető emberek. Sokszor veszekszem vele fölöslegesen, vagyis nem kis dolgokon azért, nagyokon, de ő inkább nem akar balhét és próbálja inkább két mondatban megbeszélni, de mindig az a vége hogy veszekszem vele. Ha nem vagyunk együtt mondjuk fél napig és épp nem dolgozom akkor arra gondolok hogy biztos nem szeret. Csak hát így tönkreteszem a kapcsolatot.


Mit tudnék tenni?


2023. máj. 8. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ad1-anyád elmehet a francba hogy rajtad élte ki a frusztraltsagat

Ad2-próbálj a traumaidon dolgozni vagy a paroddal vagy egy szakemberrel és ad3 amit mondani tudok ami nekem is segített mikor azt hittem senkinek se kellenék: a nagy számok törvénye. Egy akkora népességű bolygón élünk hogy egyszerűen lehetetlen hogy valakinek ne pont te kellenel :) látod,neked is akadt több is. Ezekre koncentrálj

2023. máj. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13%

"Mit tudnék tenni?"


Továbbtanulni egyetemen valami piacképes szakmát (sebész, informatikus) ugyanis láthatóan teljesen rossz a logikai készséged és irreleváns illetve logikailag nem megfelelő következtetéseket vonsz le.

2023. máj. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kételkedj. Egy nő aki így bánik a saját lányával, szerinted alkalmas anyának? Ugye, hogy nem. Innentől kell foglalkozni azzal amit el akart hitetni veled? Ugye, hogy nem. Volt már pasid? Igen, tehát kellettél. Van most pasid? Igen, sőt elviseli a mondvacsinált veszekedéseidet is. Vagyis kellesz valakinek? Igen. Anyád hülyeségeket beszélt? Igen.

Gondot már csak te tudsz csinálni magadnak, ezt már nem anyád gyártja. Te akarod mindenáron elhinni azt, amiről tökéletesen tudod, hogy hülyeség. A pasid pedig ha végül mégis elhagy, az emiatt a viselkedés miatt lesz. És újra sajnálgathatod magad, felírhatod a "bizonyítékok" közé, hogy szerethetetlen vagy. Nem vagy az, a viselkedéseden viszont muszáj változtatnod. Ez pedig csak rajtad múlik.

2023. máj. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amit a fentebb kommentek írnak azok is jó tippek.


Viszont én próbáltam ezeket és nem jött össze.

Nekem az jött be, hogy elfogadtam a helyzetem. Beletörődtem, hogy soha senkinél nem voltam első helyen, hanem másodikon vagy lejjebb.

És amióta ezt így lezártam magamban, hogy ez van sokkal könnyebb. Pont nem stresszelek már azon, hogy senkinek sem én vagyok a legfontosabb és nem is várom már el senkitől.


Jó tudom nagyon nyomasztónak tűnik ez így leírva, de azóta sokkal felszabadultabb és boldogabb vagyok, hogy ezt így elfogadtam.

2023. máj. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy gyermek egész kis dolgoktól is traumatizálódhat. Pláne attól, ha folyton kritizálják. Shapiro: Győzd le a múltad% pl. erről szól...
2023. máj. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!