Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hypochondria - konkrétan...

Hypochondria - konkrétan állandó sztrók, vagy szívbetegség érzést hogy lehet legyőzni?

Figyelt kérdés

Évek óta vannak ilyen problémáim. Régen is beképzeltem mindenfajta betegséget.


Azóta ez leszűkült szívbetegség, embolia, érbetegség tudatra.


Irodai munkás vagyok, sokszor a hanyag tartásból van, hogy belenyilal a hátamba vagy beszúr. Sajnos ezt nagyon hamar képes vagyok továbbképzelni, hogy infarktus tünete, vagy embolia miatt elzáródott az érfal.


Ilyenkor pár nap után állandóan felszökik a pulzusom, egyre sűrűbben érzem ezeket a nyilalásokat stressz miatt.


Ezeket mindig kivizsgáltattam, vérkép, ott rászűrtek vérrögre, mindig tökéletes volt a laborom. Voltam már szívultrahangon egy híres kerületi orvosnál, nem talált semmit.


Szóval én is mindig 99%-ban biztos vagyok benne, hogy ez hátfájdalom, idegbecsípődés, a feszes izmok miatt az idegességtől, de mindig valahogy az 1% kerekedik felül és elkezdek stresszelni és nagyon könnyen napokig rossz a közérzetem.


Hozzátennék annyit, hogy hozzátartozóm is halt meg emboliában ami rátesz egy lapáttal.


Hogy lehetne ezt orvosolni?

Pszichoterápia vagy van spéci pszichológus akiknek ez a szakterülete?


2023. máj. 11. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Pszichiáter. Lehetséges, hogy antidepresszánst kell szedned pánikrohamokra és OCD-re.
2023. máj. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De nincs pánikrohamom. Az OCD meg amit írtál az nem ez, ez hipochondria.


A hipochondria olyan szomatoform zavar, amelynél az egyén kényszeresen foglalkozik saját egészségi állapotával, megszállottan keresi a szervezetében fellépő kóros elváltozásokat, betegségeket, holott szervi baja többnyire nincsen.

2023. máj. 11. 19:28
 3/5 A kérdező kommentje:
Az OCD jár egy cselekménnyel, kényszerűen, nálam ilyen nincs.
2023. máj. 11. 19:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha tudod is magadról hogy teljesen feleslegesen aggódsz az egészségi állapotod miatt mert nincs semmi bajod akkor mé nem hagyod abba? Ennyire unalmas az életed hogy nincs semmi jobb dolgod baromságok találgatása helyett?
2023. máj. 12. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

jaj ez a kedvencem, amit az utolsó írt, miért nem hagyod abba...

mindenesetre olyan orvost keresnék aki pszichoterapeuta is.

őt pl. tudom ajánlani, mert a szomatoform zavarokban jó és nem is drága

[link]

2023. máj. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!