Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megkattanok? Miért vagyok...

Megkattanok? Miért vagyok ilyen? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, jó pár drogos évvel a hátam mögött, szúrtam speedet , néha heroint évekig, de ezt nem úgy kell elképzelni hogy csak ezt csináltam, szóval inkább "kocás" voltam, voltak hetek amikor minden nap csak a narkó ment de volt, hogy hetekig semmi, bár ez a végén egyre ritkult, közben az iskolát is messze elkerültem, a családommal is megszűnt minden kapcsolatom, de 1 nehéz év rehab után visszatértem az életbe, inni se iszom, bár az korábban sem volt rám jellemző, csak dohányzom ez maradt káros szenvedélynek járok érettségi felkészítő sulira, mellette dolgozom, a családomat is visszakaptam, bár a bizalom ugye, az örökre elveszett, bulizni nem igen járok, nem teszem ki magam a kísértésnek, ha nagy ritkán elmegyek valahova, akkor azt nagyon erős jellemű barátokkal teszem, akik még kb 1 sört sem isznak meg, nehogy rossz példát mutassanak.

Tehát most kéne ott tartanom, hogy örülni a dolgoknak, hogy végre egyenesbe jöttem, a társasági életem is egész jó, végre nem fázom , vacogok állandóan, nem egy sz@r körül forognak a gondolataim,

De, 1-2 hete napi többször oktalanul jön rám sírógörcs, é érzem, hogy kiállhatatlan vagyok az emberekkel, nem értem miért van ez és miért pont most..

az évek során egy csomó rossz dolgot láttam/éltem meg amit olyan nagyon nem tudtam meg nem is akartam kibeszélni magamból, vannak titkok amiket senkinek se mondtam el, de nem is zavart, most viszont egyre többször jutnak eszembe, és az, hogy még a legjobb barátaimnak sem merem elmondani, pedig kikívánkozna pár dolog:(


2010. okt. 10. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Szúrtál speedet? Akkor már nem élnél.

Azt csak szívni, enni-inni lehet, mert sok benne a szennyezőanyag.


Azt utolsó sorokra válaszolva pedig, hát mindenkinek vannak rossz napjai. Annak is aki sosem drogozott. Mondjuk moziba eljárhatnál kikapcsolódásképp.

És ha van közeli barátod akkor beszéld meg vele a titkod. Ha meg nincs, akkor menj el pszichológushoz.

2010. okt. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ismeretlenül is nagyon örülök a gyógyulásodnak, de komolyan! ^^ Jó olvasni, hogy sikerül szép lassan rendbe tenni az életed.

Nekem is voltak titkaim és hülyeségeim, cipeltem őket nagyon sokáig, mint egy hatalmas hátizsákot ami alatt összerogyok. Aztán jött egy szerelem, egy olyan ember aki mellett biztonságban éreztem magam, és bármit elmondhattam neki.

Régen jártam pszichológusnál, és sokat segített! Ajánlom neked is, mert ő egy független személy, és tényleg jó dolgokat tanácsol. Bátran elmondhatsz mindent, anélkül, hogy bárki ítélkezne feletted.

Szerintem mond meg a családodnak, hogy szeretnél elmenni egy szakemberhez, mert most szükséged van rá. Biztos vagyok benne, hogy támogatnának.

2010. okt. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A heroinról ugyanúgy, mint a cigiről azt mondják hogy leszokni soha nem lehet, max csak abbahagyni (annyi hogy a heroin rosszabb mert annak fizikális tünetei vannak) de sajnos évekkel később is eszedbe jut, hogy de jó lenne.


Mivel eldöntötted magadban hogy nem csinálod többé, viszont mégis eszedbe jut, így gondolom ezért vannak a sírógörcseid. Kicsit össze vagy zavarodva néha biztos.

De hát mi ezzel nem tudunk mit kezdeni, egy pszichológus jobban tudna, szerintem.

2010. okt. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szia! Szerintem csak szimplán kikívánkozik belőled az elmúlt időszak, már csak abból is ítélve hogy sokat írtál. :)

Ilyenkor a legjobb távoli barátoknak mesélni. Én is azt szoktam. :) Ha pedig nem gond hogy idegennek kell beszélned, msn-ezhetük... a barátaim szerint jó vagyok ebben.

2010. okt. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél beszélgetni irj privátot. Segitek amiben tudok.
2010. okt. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
elsőnek: speedet szúrják a legtöbben. gyakorlatilag a 8.kerület 3/4ede.
2010. okt. 11. 07:57
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. okt. 11. 07:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Mi lett veled? Hogy alakult az életed?
2022. júl. 8. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!