Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt már nem tudom feldolgozni,...

Ezt már nem tudom feldolgozni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy kolléganőmmel nagyon jó a kapcsolatom, sok titkot kiadtam neki,.mély érzelmi dolgokat, megnyíltam neki. Tegnap este még minden rendben volt. Ma reggel nem vette fel a telefont, és azt mondta neki is lehet szar napja, percei, nem ér rá, nem is akar beszélni, meg hogy sok vagyok most egy kicsit stb. De bennem ez erős szorongást vált ki, mert egy munkahelyen dolgozunk. Nagyon félek, én kiadtam magam, de mostanában azt látom senkivel nem lehet normális kapcsolatot kialakítani. Most mit csináljak? Mindig is jó voltam hozzá. Ezt nem érdemeltem meg
2023. máj. 16. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kollégád egész nap késő este is beszéltél vele, illetve reggel egyből hívtad.

Nekem is sok lenne ez, már bocs. Sztem semmi rosszat nem kell belemagyarázni, tényleg neki is rossz napja van és most nem tud téged is itápolni


Amúgy valszeg egy pszichológusnak használod szegényt, és nem bírja.

Ha van feldolgozni valód, miért nem szakemberhez mész

2023. máj. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem pszichológus, hanem nagyon jó barát, és nyitott, és nem jelezte hogy neki ez probléma lenne
2023. máj. 16. 17:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát most jelezte, és egyből azt mondod, hogy nem bírod... Hosszú távon meg ő nem fogja bírni.
2023. máj. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De én nem tudok megváltozni ez részben betegségből is adódik. Semmi olyat nem csináltam ami a másik félnek sok lenne.
2023. máj. 16. 18:11
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt te mondod, a másik fél meg lehet nem így gondolja csak nem mondja a szemedbe


Van úgy hogy sokak vagyunk egy másik személynek, tiszteletben kell tartani határokat. Lehet a te életed se lenne kusza ha nem panaszkodnál állandóan, ha Kicsit egyedül próbálnál lenni, legalább annyira 16.30 és 8.00 között nem hívod fel minimum 2x a kollégádat

2023. máj. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az "én nem tudok megváltozni" mondat a legnagyobb red flag, lehet erre rájött ő is.


Nem körülötted forog a világ.

2023. máj. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amúgy írásod alapján igenis pszichológus kell neked, az, hogy ennyire fügsz mások figyelmétől, az hogy azonnal erős szorongást érzel ha elérhető, illetve hogy te lelki kukának használod és és úgy gondolod ezekért a titkokért még ő legyen hálás, hogy rajtad kívül senki nem normális és nem lehet normálisan kapcsolódni, mind mind tankönyvi példája a szeretetlen szülő gyermek kapcsolatnak ill annak lenyomata felnőttkorban. Ezt bizony szakember segítségével fel kellene dolgoznod, mert gondolom a párkapcsolataidban is mind megfulladnak a tapadásodtól
2023. máj. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Phoney ***** válasza:

„azt látom senkivel nem lehet normális kapcsolatot kialakítani”


Ha te akarod eldönteni, hogy a másiknak mi lehet sok, és mi nem, úgy tényleg nem lehet. A „normális kapcsolatban” figyelembe vesszük mások érzéseit (nem döntjük el maguknak, hogy a másik mit érezhet és mit nem), neked ezzel úgy tűnik, még gondjaid vannak.


Amit a leírásod alapján elvársz másoktól, az tök normális...egy kisgyereknek a szüleivel szemben. Barátságban nem egészen.


Igen, elég rossz, amikor valaki hirtelen jelzi, hogy "sok vagy", de ezért kell megtanulni figyelmesnek lenni a másikkal, hogy észrevedd magad és ne történjen ilyen.

2023. máj. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 arpi1969 ***** válasza:
A gyógyszerek közül amiket szedsz az "antidepresszánsok" például szorongást okoznak. Ha leállsz a szedésükkel, még nagyobb mellékhatások lesznek kb 1 hónapig, de utána újra "normális" lehetsz, csak a TV-ben a híreket és a reklámokat ne nézd, stb
2023. júl. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!