Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet meggyógyulni egy...

Hogyan lehet meggyógyulni egy nárcisztikus ember pusztítása után?

Figyelt kérdés
Kinek hogyan sikerült?

2023. máj. 18. 13:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok. Nagyon szerethető természetem van. Aki hajlandó megismerni, az mind megszeret. Csak ronda és beszédhibás vagyok. Ezért nem kíváncs senki a személyiségemre.
2023. máj. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

JÓ pszichológus mindenképpen. Mellette vannak erről könyvek, youtube csatornák. Pl. Doctor Ramani

Olvasod, nézed, és lassan kitisztul a kép, hogy "aha, szóval ez is manipuláció volt, meg az is". Újra kell alkotnod a fejedben a múltad. Vissza kell tekerned a megrázó eseményeket, de most már a saját szemszögedből, nem a nárcisztikuséból. (Természetesen pszichológussal) Mert ugye amíg kapcsolatban voltál vele, addig gondolom ráderőltette mindenben a saját nézőpontját.

Mindenképpen kell olyan ember, aki validálja az érzéseidet. Kell egy megerősítés, hogy tényleg nem te voltál a hibás a konfliktusokban.

Fel kell építened magad apránként. Amint lehántoltad magadról a nárcisztikus által felépített képedet, újra meg kell ismerned önmagad. Talán még azon is meglepődsz, hogy "nahát, ezt én nem is szeretem, azt viszont igen". Légy baromi őszinte magaddal. Higgy magadnak és barátkozz meg az érzéseiddel, ugyanakkor ismerd fel, amikor a nárcisztikus hangja cseng benned.

2023. máj. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Belevágtam egy új hülyeségbe!:D
2023. jún. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
47%
11-es vagyok. Nem sikerűlt. Gyógyszerezek, piálok, vagy fizikailag kínzom magam és várom a napot amikor meghalok. Addig meg kiütöm magam mindenféle szerrel. Remélem neked sikerűlni fog.
2023. jún. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
14. Én is sokáig ezt csináltam, aztán rájöttem, hogy nem megoldás. Eleget bántottak már, miért bántsam magamat is? Gyógyulni így lehet: terápia, könyvek, megpróbálni önállóan létezni, nem függni. Ezen kívül örömet okozó tevékenységek, új kapcsolatok, hobbik, ismeretségek.
2023. júl. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem is egy barati kapcsolat okozott pusztitast.Narcisztikus az illeto.Hirtelen magahoz rant mast majd eldobja es ismetlodik ez a kapcsolat dinamika.Nagyon beteges es kimeriti,megviseli a masikat amiket tesz...valoszinu o is atelt valami traumat gyerekkoraban,kesobb is...de ez nem menti fel a tettei alol,mert artalmas masokra nezve!A beteges jatszmazasaival a masikat is betegiti!Legjobb toluk tavol,bar nehez.En is megszenvedem amin keresztul mentem.
2023. okt. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyezek a 15.hozzaszoloval a terapia,videok,konyvek,meditalas,mmegprobalni visszaszerezni az onallosagunkat ez mind segit.A tevekenysegek is segitenek hobbi,utazas,seta...ami viszont az uj kapcsolatokat,ismeretsegeket illeti abban ovatosabb vagyok,mert friss meg a seb,nagy az okozott kar.De lehet ez egy jo viszonyitasi alap lesz a mar meglevo es tovabbi kapcsolataimban hogy mire figyeljek,mi nem kell nekem ill.jobban becsulni azokat akik nem ilyenek.
2023. okt. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!