Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért történik folyton ez...

Miért történik folyton ez velem? Mit tehetnék a "pech" széria ellen?

Figyelt kérdés

Bármi, ami történik velem eleinte szerencsének tűnik, aztán átfordul rosszba. Pl új munkahelyre kerülök. Eleinte minden jó, szuper csapattal dolgozom, tök jó a munka, élvezet minden nap. Aztán valahogy átkerülök egy iszonyat rossz csapatba és a munka része is egyre rosszabb. Pár évig küzdök, aztán új munkahely, ahol ugyanez ismétlődik meg. Eddig életben 4 helyen dolgoztam, mindenhol kb ez volt.

Vagy pl kiderült, hogy van egy krónikus betegségem, de az orvos megnyugtatott, hogy szerencsére kezdeti stádiumban vagyok, nagyon jól kezelhető, stb. Tehát mondhatjuk a betegség ellenére, hogy szerencsém van. Eltelik pár hónap és totál rossz irányba halad a betegségem, súlyosbodnak a kellemetlen tünetek, amik szétcseszik a mindennapjaimat.

Párkapcsolatok ugyanez, eleinte happy, aztán történik valami, ami lerombol mindent.

Anyagilag kezdek helyreállni, jön valami nagy extra kiadás.

Miért van az, hogy az élet, vagy Isten, vagy nevezzük aminek akarjuk újra és újra megmutatja nekem azt, hogy milyen lenne, ha jól élnék, aztán lerombol mindent?


2023. máj. 23. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Első körben jó lenne meghatározni hogy mit szeretnél, mert szerintem csak sodródsz.
2023. máj. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sokan így vannak vele, inkább kezelni kell ezeket megtanulni.

Plusz a panaszkodó hozzáállás sose fog segíteni, ez tapasztalat nem lehurrogás.

Volt egy szakaszom, amikor évekig dolgoztam munkahelyen, majd azt követően 3 év alatt volt vagy 6 munkahelyem. De olyan melók voltak, hogy új emberek között volt aki 1 nap után felmondott, szóval nem az én hozzáállásommal volt baj, hanem ennyire tréket sikerült kifogni.


Albérletekkel ugyanígy jártam, volt amit felmondtak pár hónap után, hogy eladják a lakást, a következő amibe mentem tiszta csótány volt, hangos szomszédokkal.


Az élet ilyen egyszer fent egyszer lent, tudni kell nem beleragadni abba, hogy mindig csak szar lesz és akkor eljön egy pozitivabb rész.

2023. máj. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 jelen pillanatban ez igaz, de nem volt mindig így. Csomó tervem volt régen, amik szép sorban dőltek be egymás után.

#2 igazából nem vagyok panaszkodó típus. Ide kiírtam most ezeket a gondolataimat ez igaz, de soha senkinek nem beszéltem még erről, meg úgy semmi ilyesmiről nem szoktam. Nem is lenne kivel, mivel barátaim nincsenek, a családomban meg sajnos sosem volt szokás kitárgyalni a lelki dolgokat.

A munkahely tekintetében sztem rosszat senki sem mondhat rám, még a legrosszabb helyen is ott maradtam több, mint 1 évig.

Ahogy írtam inkább csak azt nem értem, hogy miért indul minden jól az életemben, aztán miért romlik el?

2023. máj. 24. 19:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem csak türelemmel kell várni és eljön az is. Az viszont igaz, hogy aktívnak kell lenni az életben, ha valaki csak otthon nézi a plafont és csak akkor megy ki a szobából, ha munkába kell menni, annak nem fog beindulni az élet.


Vagy az otthon töltött időt hasznosan kell tölteni mentális vagy lexikális tudás fejlesztésre. Én visszagondolva csomó időt elpazaroltam elvegetálva a szobában telefont vagy tv-t nézve, ahelyett, hogy olvastam volna többet olyan témában ami hozzá is ad az életemhez és ne csak facebook posztok alatt nézegessem a kommenteket totál fölöslegesen.


Tanulni egyébként sosem késő.

2023. máj. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!