Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lettem ilyen szerencsétl...

Miért lettem ilyen szerencsétlen ?

Figyelt kérdés
Látom ahogy mások boldogok és felszabadultak. Én meg 40 évesen csak visszafele fejlődök. Szorongok,zavarba vagyok társaságba. Főleg a munkahelyen. Meg szerencsétlenkedek is és mindig azt érzem,hogy engem néznek,kiröhögnek. Beszélni se sokat beszélek. Totál szerencsétlen vagyok. Mitől lehet ez és mit tegyek ez ellen ?
2023. máj. 24. 06:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Dettó ugyanez vagyok. Nekem két oka van: asperger szindróma, de felnőttként jöttem rá, hogy más vagyok mint a többiek, és ezért nem fogadnak el, mert nekik szokatlan. Aztán szociális fóbia, ami már az önértékelési zavarból ered amit okoztak a beszólogatók. Nálad nem volt valami trauma, sérelem? Vagy nem érzed hogy a többiek mások míg te eltérsz az átlagtól bármiben? Egyébként pszichológus vagy/és barátok, jó társas kapcsolatok, biztonságos közeg és boldogító hobbi tud segíteni.
2023. máj. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Trauma volt egy pár. Amúgy teljesen eltérek másoktól és máshogy gondolkozom.Megyek majd pszihiáterhez. Nem sok jo kapcsolatom van. Amugy szerinted ezt a fóbiát látják rajtam mások is,mert attol is félek.
2023. máj. 24. 06:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ettől ne félj. Ettől nem vagy rosszabb, csak más, én például már büszkén vállalom, mert jó érzés egyedinek lenni, és jó érzés tudni, hogy nem hülye vagyok vagy szerencsétlen, hanem csak más emiatt az állapot miatt, amiről egyébként senki nem tehet. Jó érzés az, hogy nem kell beállni a sorba, gondold el, ha mind egyformák lennénk, nem lenne jó. A társadalomnak kéne elfogadóbbnak lenni. Nyugodtan merj bízni magadban, és ha nem szívesen beszélgetsz másokkal, az sem baj. Introvertált típus vagy, én is az vagyok. Nem kell akkor erőltetni. Olyanokkal beszélgess, akikkel jól érzed magad.

A traumák közrejátszanak neked abban, hogy így éled meg ezt az egészet, hogy alacsony az önértékelésed. Ezt soha ne érezd. Az emberek persze látják, érzékelik ha valaki kilóg a sorból, és többnyire őket pécézik ki maguknak sajnos, de ez nem azt jelenti, hogy ne találnál olyanokat, akik úgy gondolkoznak mint te. Mert sokan vannak hasonló helyzetben. Légy büszke arra aki vagy, és soha ne törődj a rosszakarókkal! Meg nem is mindig beszélnek ki vagy röhögnek, csak annyira rá vagy hangolva hogy önkéntelenül is úgy érzed. Van valami hobbid amit szeretsz? Keress egy célt, éld az álmaidat és engedd meg magadnak, hogy boldog lehess mások befolyásolása nélkül.

2023. máj. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindenki úgy formálja magát, ahogy akarja.


Van ilyen negatív szakasza az embernek.

Most egy általános példával: nem megyek el most erre a baráti talira, jobb otthon. Aztán kihagyod, a kövit is így tovább. Leépül az ember, befelé fordul jobban, aztán megeröltető lesz egy idő után elmenni bárhová is. Kialakulhat idővel agorafóbia, mert már az is nagy lépés lesz, hogy elmész boltba venni tejet, ha épp elfogy.


Gyógyszer az akkor tud jó lenni, ha megszűnnek a szorongásos bajaid, viszont ezzel együtt elhagyod a kerülő viselkedést is.

Szorongsz társaságban, de megszűnik gyógyszerral akkor elkezded keresni a társaságot, hogy visszaszocializálódj stb.


Sokan vannak így, ahogy ezt leírtad és én mindig azt tapasztalom, hogy az emberek saját maguk ellensége.


Ha 15 évesen középiskolában nem szorongtál attól, hogy egyhelyben kell ülni órákat, vagy a tanulótársaid között kellett időt tölts, akkor felnőttként ez valamitől kialakult, ahogy kialakult úgy kezelhető is. Java részt fejben dől el, a gyógyszer tud segítség lenni, de megoldható anélkül is. 200 éve se voltak gyógyszerek mégis az evolúció valahogy eljutott idáig.

2023. máj. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem pszichiáterhez kell menned! Pszichológushoz! Nagyon nem mindegy!
2023. máj. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hasznosak. Még annyi a baj,hogy én mindenkivel kedveskedek és utálom aki sokat beszél és nagyképű.
2023. máj. 24. 16:19
 7/9 anonim ***** válasza:

Én még csak 34 éves vagyok, de így kb ugyanaz, mint amit te leírtál. A miértre nem tudom a választ, de van rá egy tök baromság elméletem:

Az élet 1 adag boldogságot és 1 adag boldogtalanságot ad az embernek. Azonban vannak emberek, akiknek 2 boldogság jár, viszont az egyensúly miatt mások 2 boldogtalanságot kapnak. Pl nekem van egy testvérem, ő full az én ellentétem. Nagyon életvidám, szép családja van, jó állása. Szóval az ő adag boldogtalanságát én kaptam meg az élettől, míg ő megkapta az én boldogságom.


Mielőtt valaki okoskodna, hogy ez egy baromság, én is tudom. De én ezzel vigasztalom magam, hogy talán így tudtam érte tenni valamit és örülök, hogy legalább a testvéremnek jó.

2023. máj. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát nem, 7-es, neked hajszálpont ugyanannyi boldogság jár, mint a tesódnak, és ha ezt eddig nem találtad meg, akkor menj el egy pszichológushoz, hogy segítsen megtalálni. Nem a tiedet kapta a tesód, az neked jár!
2023. máj. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nehogy azt hidd ,hogy mások élete annyira “tökéletes” ,ez csak a látszat/kirakat.

Az emberek nagy része csak kifele mutat de rájöttem ,hogy azért nem minden úgy van ahogy azt elsőre látni lehet. A facebook,instagram meg minden csak azzal van tele ,hogy mindenki milyen tökéletes és happy az élete. (Persze a balhét, boldogtalanságot senki sem teszi ki). Ezek elég romboló hatással vannak azokra akik bizonytalanok önmagukban. De az életben is ugyan így van ,legalábbis én ezt veszem észre.

Az meg ,hogy mindenki téged néz hát ezt csak te gondolod így. Legalábbis gondolj bele ,te sem azt nézed ,hogy ki mikor szerencsétlenkedik hanem magaddal foglalkozol (mégha azzal is foglalkozol hogy téged néznek). Hidd el annyira nem figyelnek másokra az emberek mint azt gondolnánk de ha esetleg mégis azt nézik ,hogy “szerencsétlenkedsz” akkor is mi azzal a baj? Mármint magadnak tedd fel a kérdést számít az hogy szerencsétlenkedsz? Mit is befolyásol az? Semmit. Aki kedvel az minden szerencsétlenkedés ellenére is kedvelni fog aki meg nem az akkor sem fog ha minden helyzetben tökéletesen cselekszel.


28/L

2023. máj. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!