Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megrázó esemény feldolgozása?

Megrázó esemény feldolgozása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos történt egy nagyon megrázó dolog velem, holtan találtam egy kollégát/barátot a lakásában. Több napja feküdt holtan, mindenki gondolhatja milyen szagok és milyen látvány fogadott. Azóta nagyon nehezen alszom, sokszor felriadok, rémálmaim vannak. Rendszeresen sportolok, nem iszom alkoholt, nem drogozom. Ezzel a problémával hová kellene mennem? Van valakinek hasonlóval tapasztalata?


2023. máj. 24. 14:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Pszichológus, nem is értem hogy ez hogy nem egyértelmű
2023. máj. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
Hagyj időt magadnak feldolgozni. Aztán ha nem sikerül, akkor érdemes szakembert keresni.
2023. máj. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Kezdetnek megpróbálhatnád kiírni magadból. Nem tárgyilagosan, hanem a saját megélésedet. Mit láttál, mit éreztél, mihez hasonlított, stb.
2023. máj. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

Mikor történt? Beszéld ki. Minden újramesélés csökkenti az érzelmi töltetet. Ha nálad pont fordítva működik, akkor viszont ne.

Hogy kerültél oda?

2023. máj. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%
Akik ilyen területre vannak specializálódva (katasztrófavédelem, tüzoltók) ilyen esetben AZONNAL kapnak pszichológiai segítséget, egy civilnek még nehezebb feldolgozni! Nem VÁRNI kell, hanem sürgösen segítséget kérni egy pszcihcológustól!
2023. máj. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#4 Április elején történt. Úgy kerültem oda, hogy mentünk volna dolgozni.
2023. máj. 24. 15:21
 7/16 anonim ***** válasza:
Érte mentél a lakására? Nyitva volt az ajtó? Napokig nem kereste senki?
2023. máj. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szakembert keress fel akinek ezt elmesélheted nyugodtan és legalább kibeszéled magadból, ha ennyire felzaklatott :( megértem! Baràtoknak vagy szüleidnek akibe bízol beszéld ki magadból és biztos jobban leszel,az idő fog ezen csak segíteni,Sok erőt kívánok!
2023. máj. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ne hallgass az előzőre! Ponthogy fontos tudatosítani, hogy normális, ha magad alatt vagy, mert ez igenis sokkoló élmény. Neked együttérzésre van szükséged.
2023. máj. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Amiken én megyek keresztül, ahhoz képest ez semmiség, 10-es. :D
2023. máj. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!