Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha felhívom a lelkisegély...

Ha felhívom a lelkisegély vonalat, mi történik?

Figyelt kérdés

[link]

Ebben a videóban a depresszióról beszélnek. A végén megemlített 3 típus közül nekem a közepes és súlyos között van az állapotom, sokszor nem hiszem el, hogy élek, mindenről azt hiszem álmodom, stb.


Ha felhívom a lelkisegély vonalat, mi történik? Ha elmondok mindent, intézkednek, vagy csak tanácsokat adnak?



2023. máj. 27. 22:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Követem a kérdést, mert eddig még nem volt bátorságom felhívni őket. Félek, hogy leráznak, nem vesznek komolyan.
2023. máj. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Hogy mit? Semmi érdemit. Nekem csak rossz tapasztalatom van. 2x hítam őket. Először azt mondta nekem a telefonos lekisegítő, hogy nem én vagyok xy, aki folyamatosan hivogatom?

Másodjára meg el akartam mesélni, hogy mi az ami velem történt, elveszítettem anyukámat, nem tudott mit mondani, azt mondta menjek el egy pszichológushoz.

Neki kellett volna meghallgatni meg tanácsot adni.


Nem som értelme van felhívni.

2023. máj. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%
#2 Ő adott tanácsot: menj pszichológushoz. A telefon másik oldalán ülő ember általában nem szakember, így nem tud neked ennél többet segíteni. Nagyon helyesen belátta valószínűleg, hogy a gyászfeldolgozásban egyszerűen nem kompetens (hiszen nem pszichológus/pszichiáter), ezért továbbirányított a megfelelő szakember felé. Sajnálom, hogy negatívan élted meg ezeket a hívásokat, de bizony előfordul, hogy ez a legtöbb, amit ilyen helyzetben mondani tudnak.
2023. máj. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen ám, csak a betelefonálók nem feltétlen pszichoterápiás ülést várnak telefonon csak azt hogy valaki empatikusan meghallgassa őket és szóljon pár jó szót. Ehhez viszont nem kell pszichológusnak/pszichiáternek lenni. Nyilván nem hallottam a beszélgetést, lehet egyébként jól járt el de ha valaki annyit mond a betelefonálónak, hogy hát nem tudom menjél pszichológushoz aztán lapít, mint a szar a fűben az azért tényleg gáz :D Az a kösz bameg kategória. Krízisvonalat azért hívnak mert úgy érzik most kell nekik valami segítség. Meg a mai EÜ ellátás minősége mellett meredek valakinek azt mondani menjen pszichológushoz. Velem pl. közölték az SZTK-ban, hogy bocs jelenleg nincs pszichológus mert elment szülni. Nem tudják mikor lesz és nem tudnak máshová sem beutalni mert a többi szakrendelés is telített. És ennyi. Jó nem? :D
2023. máj. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Inkább csak meghallgatnak. Max tanácsot adnak. Milyen intézkedésre gondolsz?

Ha doki és gyógyszer kell, akkor el kell menned a rendelésre.

2023. máj. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Valószínű, hogy nem vesznek komolyan. Engem amikor majdnem újra kellett éleszteni, nem vettek komolyan és nem jött segítség. A pszichiátrián amikor mégis bevittek más probléma miatt, ott se vettek komolyan. Bolondnak néztek és bezártak, hogy majd reggel rámnéznek. Szerintem a lelkisegélynél is hasonló segítségre lehet számítani.


Bizonyos pszichiátriai gyógyszereknek volt olyan hatása, ami miatt orvosi segítség kellett volna, de magyarországon ez nem jár. Egyenlőre még kísérleteznek a megfelelő gyógyszerek megtalálása érdekében, de ha vért is hánynék tőle, mint egy korábbi gyógyszer lehetséges mellékhatása volt, akkor se mennék be a kórházba és nem hívnék mentőt. Esetleg felhívom a háziorvost. Benne még bízok.

2023. máj. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Le se szrnak, ezt tapasztalatból mondom.


MOST kell segítség, nem az, hogy majd eljussak pszichológushoz, de full nem érdekli őket.

Még az sem, hogy legalább meghallgassanak.

2023. máj. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Elmondtam, hogy meghalt anyukám Covid-19-ben. Tőlem kaphatta el, a testvére engem vádol

.


Nagy csend..... Menjen pszichológushoz.


Kösz B+!

2023. máj. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

nem a te hibád, hisz akkor elkapta volna mástól .. kitartás .. nekem is már 21 hónapja anyum nélkül vagyok.. iszonyat nehéz az emléke mindig mindig visszatér hirtelen belém vág ..én is magamat hibáztatom, nem figyeltem eléggé rá..


bár nem vagyok ilyen spirituszta newages követő, de a Seth megszólal c. könyv sokat segített megérteni a halált.. már ha igaz.. de valamibe hinni kell

2023. máj. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
ja és ugyan úgy mint nálad én bennem is erősödik, hogy az élet mint ha egy álom lenne..
2023. máj. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!