Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A legtöbb ember depressziós?

A legtöbb ember depressziós?

Figyelt kérdés

Lehet furcsa kérdés meg teljesen hülyeség. De így már több mint 2 éve depresszióval vizsgálva folyton feljön a gondolat, hogy a legtöbb embernek van valamilyen depressziója. Logikusan gondolkozok akkor rájövök, hogy nem meg amúgy a statisztikák, elemzések is azt mondják, hogy az egész lakosság 10% vagy kevesebb a depressziós. De valahogy érzelemből mindig feljön a gondolat, hogy nem hogy kevés ez a szám? Legtöbb ember valamennyire az?



Nehéz egy átlagos embernek a cipőjébe lépni. Neked milyen a hangulatod vagy élvezed az életed? Légyszíves ne nagyítsd meg kicsinyítsd hanem reálisan írd le hogy érzed magad nap mint nap



2023. máj. 30. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A netflixen néztem sorozatot ahol profi hegymászok, teniszezők beszéltek arról, hogy mennyit depressziosak. De ezek időszakosak, plusz szakember kezeli őket.


Sok embernek van gondja, inkább az a kérdés hogy ki mennyire tud élni vele.

2023. máj. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem voltam orvosnál, de biztos, hogy súlyos depressziós (vagy valami hasonló) vagyok már 10+ éve.

De egy normális ember nem lesz depressziós, csak simán vannak jobb és rosszabb időszakai az életben.

2023. máj. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Senior Séf ***** válasza:
76%
Nem kéne depressziónak kikiáltani a sima mezei szomorúságot, vagy kamaszkori világfájdalmat, csak azért, mert túl sok a pszichológus és kevés a páciens.
2023. jún. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
#3 csak érdekelne, hogy szted meddig szomorú az ember és mikor kezdődik a depresszió? 1 hét szomorúság? 2 hét már depresszió? Vagy 2 hónap? 2 év?
2023. jún. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sok van, egyre több. A karantén utóhatàsa is ez.
2023. jún. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Számold össze hány dolog nem tetszik és hány tetszik az életedben. Ha a tetszikböl van kevesebb, lehetsz emiatt lehangolt, frusztrált stb. Viszont ezek után számold össze egy temetöben, hogy hányan meghaltak fiatalabban mint ahány éves most vagy... Kicsit máshogy látod Majd a dolgokat.
2023. jún. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vagy csak gondolj bele mi lenne ha halàlos betegen egy kórhàzban feküdnél vagy mozgássérült lennél stb.. egyből nem is lenne olyan rossz a mostani helyzeted
2023. jún. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!