Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van úgy, hogy alig kapok...

Van úgy, hogy alig kapok levegőt még evés közben is, csak ha böfögök. Más is tapasztalt ilyet? Ez lehet a szorongástól?

Figyelt kérdés

2023. jún. 1. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Stressztől minden lehet.


Nem sok a gyomorsavad?

Érdemes elmenni ezzel orvoshoz.

2023. jún. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Gasztroenterológushoz vagy háziorvoshoz érdemes ezzel fordulni?

Az a fura, hogy szinte nem is eszek savas ételeket...

2023. jún. 1. 14:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha sok a gyomorsavad és refluxod van, teljesen mindegy mit eszel, akármi okozhatja, még az is, ha nem rágod meg az ételt vagy sok levegőt nyelsz közbe stb.


Én háziorvoshoz mennék először, főleg ha sokat fulladsz, nem csak evés közben. Vagy ez csak evés közben van?

2023. jún. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Legtöbbször evés közben jelentkezik.

Korábban voltak pánikrohamaim (egy éve), így valószínű, hogy pszichés eredetű lesz, de szerintem azért kivizsgáltatom magam. Köszönöm a visszajelzést.

2023. jún. 1. 19:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy az evéstől pánikolsz? Van valamilyen étkezési zavarod?

Lehet pszichológust is érdemes lenne felkeresni.

2023. jún. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudatalatt az evéstől is parázok, mert ezt az egész szorongásos állapotot egy gyomortükrözéses kelet váltotta ki, amire nagyon rágörcsöltem, de így utólag nagyon nem kellett volna.
2023. jún. 2. 10:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Tényleg javasolnám inkább a pszichológus felkerését sürgősen. A következő lépés már lehet az lesz, hogy egyáltalán nem fogsz tudni enni... :(
2023. jún. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megyek dokihoz, meg egy jó szakemberhez is.
2023. jún. 2. 21:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!