Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofréniát miért tekintik...

A skizofréniát miért tekintik betegségnek, mikor kizárólag környezeti hatás okozza és az illető csak elemző típus aki észreveszi hogy valami nem stimmel?

Figyelt kérdés

Most néztem meg egy riportot egy állítólagos paranoid skizofrénnel.

Semmilyen betegsége nincs, csak elmondta hogy észrevette az összefüggéseket az életben.

Teljesen jól volt, normálisan beszélt.


Például hirtelen eszébe jutott valamilyen nagyon elvont dolog (pl. fapapucs) amiről aztán 1 perc múlva elkezdtek beszélni a tv-ben…

Ez hol betegség?

Hiszen ilyesmi nem lehet véletlen

És ha ebből rájön valaki hogy megfigyelik és valami irányítani tudja az életét, azt miért könyvelik el betegségnek?


Őszintén érdekel azoknak a véleménye akik jártasak ebben


2023. jún. 6. 13:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

A szkizofrénia gyógyszeres teráoiával tünetmentessé tehető; valószínűleg egy ilyen szkizofrén beteggel készült a kérdésben hivatkozott riport.

Ha kíváncsi vagy a szkizofrénia tüneteire és lefolyására, akkor javasolom, hogy kezdd egy szakszerű és közérthető összefoglaló elolvasásával:

[link]

2023. jún. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
28%
Skizofrén az hall hangokat. Nekem is van skizo ismerősöm, hangokat hallott. Sok a félrediagnosztizálás is, ha nem hall hangot akkor lehet nem skizo.
2023. jún. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

A skizofrénia egy létező mentális betegség. Agyi dopamin túlműködés felelős érte a jelenlegi ismeretek szerint. Ha nincs kezelve, teljes mértékben tönkreteheti a személy életét, illetve a közvetlen környezetében élőket is.


Nehogy azt hidd, hogy a skizofrénia valami szupererő. Sok beteg láthat mindenféle szörnyeket is, különböző auditoros, illetve érzékleti hallucinaciok is társulhatnak hozzá. Bizonyos mértékben öröklődik, de gyakran rendkívül súlyos környezeti trauma is kiváltja, pl ha a családban szexuálisan bántalmazták gyerekkorában. Manapság szerencsére a legtöbb skizofrénia jól kezelhető megfelelő gyógyszerekkel, illetve pszichoterápiával.


A 14:22 nem jól mondja. Van olyan skizofrén akinek vannak hang és képi hallucinációi is, de van akinek például csak képi hallucinaciók állnak fenn.

2023. jún. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%
A schizofréniának komoly genetikai háttere van, nem igaz, hogy kizárólag környezeti hatás okozza (egyébként konkrétan milyen környezeti hatásra gondolsz?)
2023. jún. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%

16:05


Igen genetikai háttere van, irtam is, hogy öröklődik bizonyos mértékben. Viszont rendkívül összetett. Azt is irtam hogy például milyen környezeti hatás váltja ki.


Nálunk a pszichiátrián több olyan skizofrén beteg van, akik súlyos bántalmazó környezetből jönnek (olyan eset is van, akit gyerekként az apja többször megerőszakolt).


Nyilván nem csak akkor alakul ki skizofrénia, ha hatalmas trauma éri az embert, de ha genetikai hajlama van rá, illetve trauma is éri emellett, akkor elképesztő mértékben megnő a betegség kialakulásának a kockázata.

2023. jún. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Előző válaszoló vagyok, ismét a 16:05-ős valaszolónak:


Most látom, hogy a kérdezőnek írtad. Bocsi, kapkodtam.

2023. jún. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem a skizofrénia mindenkinél valamilyen erős érzelem elfojtása miatt alakul ki, javarészt szexuális jellegű lehet, amikor valaki képtelen elfogadni hogy a saját neméhez vonzódik , legyen az nő vagy férfi. Nem betegség, az elfojtás tünete. Genetikailag meg úgy öröklődhet hogy a nemi orientáció is genetikailag öröklődik, és férfiaknál azért alakul ki hamarabb sztem mint nőknél mert a nőkkel szemben elfogadóbb a társadalom
2023. jún. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Igazából felek hogy én is az vagyok de közben nem értem hogy miért tekintik betegségnek hogy valaki meglátja az összefüggéseket….


Velem olyan dolgok történtek az elmúlt időszakban amik nem lehetnek véletlenek… egyszerűen nem, ennyi véletlen egybeesés nincs


Pl: covid miatt többszörösen meghiúsult egy munkám, amit évek óta akartam. PONT akkor kaptam VOLNA meg mikor mindent lezártak.


Közben egyik nap észrevettem hogy a szekrény mélyéről elővettem egy random alvós pólót amin annak a városnak a látképe volt, ahova mentem VOLNA.


Ez nem olyan mintha rohogne rajtad valami?


Hangokat nem hallok, de érzem hogy valami figyel és hogy egyre durvább összefüggések, jelek hada vesz körül…


Gyerekkorom nekem is elég traumatikus.

2023. jún. 10. 11:44
 9/21 anonim ***** válasza:
3%
Vonzódsz a sajàt nemedhez? Ha nem, akkor nem vagy skizo csak idegileg elfàradt
2023. jún. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
A #7 (19:34) és a #9 (17:06) válasz légbőlkapott ostobaság. A válaszoló soha nem látott még szkizofrént, soha egy sort nem olvasott még el a vonatkozó szakirodalomból, de 0 tudás birtokában magabiztosan osztja itt az észt. Ha nem emberi életről és egészségről lenne szó, akkor szimplán szánalmas lenne, de ez így felháborító.
2023. jún. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!