Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindenki emlegeti ezt a...

Mindenki emlegeti ezt a frontint, miért?

Figyelt kérdés
Mi olyan jó benne? Miért akarjátok újra és újra bevenni? Miért addiktív?

2023. jún. 9. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Mert olyan anyagok vannak benne amik lenyugtatjak "jutalmazzak" az idegrendszert olyasmi mint a cigi csak kicsit durvább.

Nem erzed magad tőle idegesnek stb. A férjemnek régen már annak a gondolata is szorongast okozott hogy nem veszi be.

2023. jún. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Szigorúan véve ugyanolyan drog mint az alkohol vagy a legális kábítószerek, csak ez társadalmilag elfogadottabb, mert “hát az orvos felírta”.

Tudatmódosító. És mint ilyen, népszerű. Főleg azoknál, akik visszaélnek a használatával.

2023. jún. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

A Frontin, Xanax, Rivotril, midazolam, alprazolam, clonazepam, és egyéb benzodiazepin származékok nyugtatók. Az ember kellemesen érzi magát tőlük (vagy csökken a szorongás) kvázi azonnal. A probléma a benzókkal az, hogy a szervezet jó hamar rászokik arra, hogy nyugisan van, még stresszorok ellenében is.

Itthon aki pszichiáterhez jár, annak nem igen szokták felírni, mert tudják a dokik, hogy addiktív, és hosszútávon semmi haszna nincs.

A háziorvosok sajnos felírják mindenféle kis problémára, és később már azért írják, mert függő a beteg, és nem tudja letenni.


Igazából semmi jó nincs benne. A nyugtató az ami nem oldja meg a problémát, csak elfedi. Az antidepresszáns az, ami megoldja, és az nem is addiktív. Itt jön be az, hogy ha rá van írva a betegtájékoztatóra, hogy addikció alakulhat ki, akkor azt komolyan kell venni. Minden benzónál olvasható.


A benzó egy drog is egyben, van feketepiaca is bőven. De ugyanez igaz a fentanilra és ketaminra is. Erős szedatívumok, nyugtatnak, eufóriát okoznak, és beszerezhetőek gyógyszerként. Ha a páciens a pszichiáter előírásai szerint szedi, akkor nem lesz baja. Ha megy a saját feje után, akkor így járt.

De az amfetamin származékokkal is vissza lehet élni. Ezeket ADHD-ra, narkolepsziára adják. Vagy a parkinson kórra adott Levodopa.

2023. jún. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én például nem akarom, de a háziorvos fel akarta írni - mert egyszerűbb lett volna, mint kideríteni, mi áll az alvásprobléma hátterében.

A magyar orvosok lustaságból és butaságból írnak fel benzókat ész nélkül.

2023. jún. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként én tavaly ilyenkorig boldog tudatlanságban éltem, azt hittem, a frontint a frontérzékenyek szedik :D Most már tudom, mifélék a benzók, amikor fel akarza írni a ho., kiröhőgtem.
2023. jún. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%

3


Akkora hulyeseget ir nem is hiszem el hogy nincs leszavazva.


A Rivotril = clonazepam, erre felsorolja mint külön termék? Vagy hatóanyag? Mindegy, a kettő ugyanaz.


A háziorvosok meg pszichiáterek is dögivel írját fel, szóval nem tudom miről beszélsz.


Az alprazolam-ról meg annyit, hogy a striatumban növeli a dopamine-t, és külföldi tanulmányok kezdenek az antidepresszáns kategória felé hajlani e hatóanyag tekintetében.


A függőséggel meg vitatkozz a kutatókkal: [link]


És a lancetre publikálni azért nem könnyű.


A többire nem is kommentelek mert akkora hülyeség.

2023. jún. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem csak elálmosított, de ugyanúgy ideges maradtam.
2023. jún. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6 vagyok


A függőségről meg még ennyit: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

2023. jún. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Természetesen tudom, hogy a Rivotril klonazepám tartalmú gyógyszer.. Nem azért soroltam fel kétszer, mert hülye lennék, hanem azért, mert az átlagembernek gőze sincs mi az a benzodiazepin, és van aki klonazepámként ismeri...
2023. jún. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!