Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bevettem 180 mg zolpidem...

Bevettem 180 mg zolpidem tartarátot. Régen hatott 10 mg-nál. Most mi van?

Figyelt kérdés

Ráadásul bevettem 16 mg xanaxot reggel, az azonnal feszívódot, majd kb. szintén 16 mg rivotrilt.


Itt vagyok már 1.5 órája zéró álmossággal, néha-néha ásítok, de ennyi.


Olvastam, hogy valaki 3000mg ig jutott el és eufóriát okozott neki, kezdem érteni ez hogy kezdődött... de arról lejönni...


De nem ez a célom. Csak aludni akarok. Olyan nagy kérés????


Az utolsó gyógyszert már kb. 3 - 4 órája vettem be. Egy PPI-t. Aminek csak egy marginális része hat a CYP3A4 enzimre, az már rég szabad.


A xanax reggel történt, szintén kirülüt P450 enzimek szempontjából.


2023. jún. 9. 23:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Ja. Próbáltál már saját magadért felelősséget vállalni oszt' nem csak rátolni a szerekre meg kémikust játszani?

Menj ki, fuss, gyalogolj vagy négykézláb mássz le pár kilométert, valószínűleg jobban tudnál aludni.

Én is hetek óta iszogatok, most a második üveg - minőségi - bor végén vagyok oszt' szinte semmit nem érzek. Ne-e, toljunk rövidet, mondaná az egyszeri okoska. Kár, hogy utálom :) Maradok a konzekvenciánál: a pia megint nem segít...

Eszembe jut egy nagyon régi barátnőm, aki gyógyszerfüggő volt, aztán amikor tényleg csak éppen hogy megemlítettem, hogy biztosan kell-e ez neki, hisztériás rohamot kapott. Gondolom, te is így vagy vele, ha felmerül bármi alternatíva a gyógyszer helyett.

2023. jún. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Grat első mondattól tovább sem olvastam, azt sem tudod mit tanulok, milyen egyetemen. Erre máris az első mondat az ítélkezés.


tipik gyakoris magyar.


menj tovább.

2023. jún. 9. 23:38
 3/12 anonim ***** válasza:
Most az van, hogy mivel raszoktattad magad a gyógyszerre, egyre nagyobb adagra van szükség ahhoz, hogy hasson. Alapvetően az elsőnek igaza van, fizikailag el kell fáradnod, akkor tudsz majd aludni
2023. jún. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3


elolvastad a kommentjeim/kérdésem


Ha igen akkor mi a gond?

2023. jún. 10. 10:09
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, kérdező, elolvastam. Te elolvastad a valaszomat? Ha igen, akkor mi a gond?
2023. jún. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5) többféle gyógyszer függő és szétvan a sok gyógyszertől az agya már. Nem hiszem hogy bármi olyat lehetne írni a kérdezőnek, amivel megelégedne.
2023. jún. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6


Ha tudnad mirol beszelsz, akkor mar 30 - 40mg-tol benzodiazepine-toleranciatol fuggetlenul hallucinalni szoktak az emberek.


En 180mg utan semmit nem ereztem, es nem szedek beta-blokkolon, epilepszia-gyogyszeren meg xanaxon kivul mast rendszeresen.


Tanulj egy kis farmakodinamikat mielott hulyeskedsz.


Az hogy bevettem clonazepam-ot, ami jelentos szinergiaval mukodik a zolpidemmel (mert a clonazepam az osszes benzodiazepine receptorra hat + glutamate-decarboxylazet modulalja es alabol GABA agonista mellette, ezert nevezik talan a legerosebb benzodiazepinnek, csak hogy tanulj egy kicsit)


Tegyuk fel azt a teoriadat hogy annyit szedtem mondjuk xanaxbol vagy rivotrilbol naponta, hogy mar magas toleranciam van.


Zolpidem es benzodiazepinek kozott a marginalis kereszt-tolerancia van es inkabb erositi a zolpidemet a xanax/rivotril.


180mg, ird be google-be mekkora adag es mennyitol ajulnak be emberek.


180mg, az brutalisan sok, talan komaba is kellett volna esnem, ha rendes alapanyagok lettek volna.


Amikor zolpidem-ratiopharm ugyanugy bevettem egy nap benzodiazepinek mellett (csak alprazolam raadasul) - 80mg utan szinte beajultam.


A vekonybel es majenzimek meg 2 ora utan nagyjabol kitisztulnak, ujra felhasznalhatoak, nincs inhibicio/indukcio/szubsztracios folyamat.


Na akkor most menj es google-zd be ezeket a szakszavakat mert allitom fogalmad sincs mirol irtam.


Lenyeg, hogy a zolep egy kalap szar, es valoszinuleg placebo szeru, nem veletlen, magyar marka.


A zolpidem ratiopharm meg izraeli, es mar 80mg-tol szo szerint elajulok.


Tanuljatok egy kicsit most.

2023. jún. 15. 12:50
 8/12 anonim ***** válasza:
Ok, prof.dr.Mindenttudó, akkor mi a kerdes?
2023. jún. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azt ő se tudja.
2023. jún. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
mi a helyzet dr prof kérdező, tolod még a drogokat? agyad egyben van még?
2023. júl. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!