Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A gyerekkori, kamaszkorkori...

A gyerekkori, kamaszkorkori szegénységnek lehet traumatizáló hatása?

Figyelt kérdés
Milyen nyomokat hagyhat egy felnőttben az, ha szegénységben nőtt fel?

2023. jún. 13. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Mamám mélyszegénységben nőtt fel és hiába változott ez a későbbiekben, mindig nagyon takarékos volt, kaját nem dobott ki stb.
2023. jún. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%
Gyerekkoromban (90-es + 2000-es évek) elég szegények voltunk, kb semmit se kaptam meg, amit kértem. Az önbizalmamat kezdte ki elég keményen. Alapból egy introvertált típus vagyok és ehhez hozzájött az, hogy a legtöbb barátomnak csomó jó cucca volt (klassz játékok, márkás ruhák, stb), nekem meg szinte semmi és ezért szégyelltem magam. Felnőtt fejjel persze már tudja az ember, hogy nem kellett volna, de a lelki dolgok sajnos nem így működnek.
2023. jún. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálam 2 dolog jött ki felnőtt koromban.

Egyik gyerek koromban sokat éheztem. Ez miatt felnőtt koromra kényszeres evő lettem.

Másik gyerek koromban semmire nem volt pénz, amit szerettem volna. Ez miatt felnőtt koromra kényszeres vásárló lettem.

2023. jún. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!