Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gáz megemlíteni a pszichológus...

Gáz megemlíteni a pszichológusomnak, hogy zavar hogy sokmindent elfelejt amit mondtam?

Figyelt kérdés
Nem tudom, nekem ez rosszul esik, a lelkemet öntöm ki neki, és rengeteg dologra kérdez rá úgy, hogy előző alkalmakkor szó volt róla. Vagy ne foglalkozzak vele, ez normális, hisz többen járnak hozzá? Hetente járok, magán pszichológus.
2023. jún. 15. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Nem biztos, hogy azért kérdez rá, mert nem emlékszik.

Lehet, hogy azt figyeli, hogy mikor, milyen reakcióid/érzéseid vannak egy adott témával kapcsolatban.

2023. jún. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Nyilván többen járnak hozzá, de azért felkészültebb is lehetne, jegyzetekkel stb.

Ha zavar megemlítheted, majd elmondja, miért így tesz.

Lehet, h második (harmadik stb) rákérdezésnél máshogy jön fel, vagy más is szóba kerül. Lehet éppen ellenőrzi, h ugyanúgy adod-e elő a történéseket.

2023. jún. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem csak olyan dolgokra gondolok, amiket ti írtok, hanem például ajánlott egy gyógynövényes dolgot, és már egy ideje használom, több alkalommal beszéltünk róla, majd legutóbb megkérdezte, hogy mondta-e már, hogy próbáljam ki.
2023. jún. 15. 14:13
 4/9 A kérdező kommentje:
És egyébként sosem jegyzetel.
2023. jún. 15. 14:16
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Sok emberrel beszélget, nem emlékszik kinek mit említett, ez normális sztem.

Nem kell szigorúan venni.

2023. jún. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát jó, csak kicsit futószalagon érzem magam így. Na mindegy, ez van akkor.
2023. jún. 15. 14:18
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Elhiszem amugy. Ha azert nagyjabol kepben van az eleteddel, meg amikrol eddig beszeltetek, akkor sztem ezen ne akadj fent. Ezek, mint ez a gyogynovenyes cucc, ajanlasok, lehet ugy van vele, h inkabb tobbszor mondja, mint egyszer sem.
2023. jún. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%
Sokszor a körmösök jobb pszichológusok, mint akik tényleg annak tanultak
2023. jún. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy egy gyógynövény ajánlásra emlékszik-e pont nem a legsúlyosabb probléma. Inkább erre ne emlékezzen, mint a problémáiddal jobban összefüggő dolgokra.


Ez pont nem egy személyes dolog, amit valószínűleg ezer másik embernek is elmond, aki hasonló problémája van, amin ez segíthet, ezért sokkal kevésbé kötődik bárkinek a személyéhez. Viszont nyilván olyan súlya meg nincs a kezelésed szempontjából, hogy külön vezesse, hogy ajánlotta-e, szeded-e, mert nem egy komoly gyógyszeres kezelésről van szó.


Ha olyan súlyú dolgokat is érint, amik ennél sokkal fontosabbak, érdemes lehet akár jelezned is neki. Valószínűleg több féle technikát is tanulnak ilyesmikre, foglalkozzon vele jobban, ha már része a munkájának.

2023. jún. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!