Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszer nélkül milyen...

Gyógyszer nélkül milyen megoldások vannak a szorongás,stresszelés, pánikolás kezelésére?

Figyelt kérdés
.. nem merek kimenni az emberek közé. Már a munkába járás is egyre elviselhetetlenebb, mármint az odáig való eljutás,de a boltig elmenni is. Bárkivel, ha kontaktba kell kerülnöm,legyek bárhol, csak szóljon hozzám,ha tudom, hogy meg kell szólalnom nem tudom normálisan kezelni, telibe grimaszolom és úgy érzem olyankor, hogy szét tudnám bőgni az agyam. Annyira megnehezíti az életem ez, hogy egyszerűen úgy érzem előbb-utóbb, de inkább előbb, emiatt nem fogok tudni boldogulni az életemben. Már így is hatalmas befolyással van, mert nem teszem, nem tudom megtenni azt, amit szeretnék, emiatt nem úgy alakulnak a dolgaim ahogy alakulhatnának, pedig millió annyi lehetőség kínálkozik, de egyszerűen képtelen vagyok felülkerekedni ezen az érzésen,magamon, így ahogy mindig, a végére csak a négy fal marad, de az is addig, míg tudom fizetni az albérletet,de mindebből adódóan ezzel is gondban leszek egyszer..(Pszichológusra és igazából semmire nincs pénzem,nincs senkim, se család, se barát, se ez se az ) ezt csak azért írtam, hogy feleslegesen ne javasoljatok ilyesmit..

#depresszió #szorongás #pánik #Pszichológiai izé
2023. jún. 17. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Vegyél Valeriana Relaxot az természetes. Gyógyszertarba adják.
2023. jún. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tb- s pszichológus, önsegítő csoport, hobbi.
2023. jún. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Ha ilyen rossz állapotban vagy akkor a receptköteles gyógyszer miért van kizárva? Magán pszichológusra nincs pénzed, de ha lenne akkor se tudna ebből az állapotból kiszedni egyhamar. Kipróbálhatod a vény nélküli szereket, de nagyjából placebonak jók, érdemi (vagy inkább bármilyen) változást egy citromfű vagy orbáncfű nem fog hozni. Szorongásra SSRI-t (antidepresszánst) szoktak felírni, nem csodaszerek és meg vannak a maguk mellékhatásai, de ha konkrétan már a mindennapi életedet sem tudod élni akkor én a csodán kívül túl nagy lehetőséget nem látok a javulásra a gyógyszeren kívül.
2023. jún. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Relaxáció, meditáció, jóga, sport, barátkozás stb.
2023. jún. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha szociális szorongásod van (a kérdésedben leírtak alapján valószínű) akkor TB alapú alap- és szakellátás igénybevétele lehetséges. A hivatalos szakellátási protokoll prioritási szintjei:

Elsődlegesen: kognitív viselkedésterápia

Másodlagosan: önsegítés alapú kognitív viselkedésterápia

Harmadlagosan: farmakoterápia

Negyedlegesen: esetleg rövid, dinamikus pszichoterápia.

2023. jún. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%
Beszélgess velem, hátha enyhít
2023. jún. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a hozzászólását ,javaslatát.. és hármas egyetértek azzal ami véleményt megfogalmaztál még akkor is ,ha többek x-el véleményezték a meglátásod. ötös igazából amit biztosra veszek ,hogy többféle mentális problémám lehet ,köztük azzal amit te is leírtál. Összegezve a dolgot nem tudom mi lesz a vége,de amíg kell és bírok kitartok..

egyébként ti akik válaszoltatok is hasonló helyzetben,állapotban vagytok ?

2023. jún. 18. 14:06
 8/10 anonim válasza:
Csodák nincsenek, én is depressziós vagyok, a depressziót az agy szterotonin szintjének csökkenése okozza, ( a szterotonin felelős az ember hangulatáért) ,az ssri depresszió gyógyszerek segítenek helyreállítani a szterotonin szintet normális értékre , így teljesen pozitívan fogsz látni mindent, de idő míg ezek a gyógyszerek hatnak, és a pszihiáternek sem könnyű eltalálni mindíg a megfelelő gyógyszert, ehez a te őszinteséged és kitartásod is szükséges! Duloxetin, Fluoxatin, Lamotrigin stb, ezek szuper jó gyógyszerek, nem drágák és 5-10 napon belül teljes hatás érhető el a szedésükkel, de az orvosnak kell eldönteni, hogy neked ki a jó, van akinél sok kellemetlen mellékhatást okoznak, van akinél semmit. Nekem a Duloxetin 3 napig fejfájást és levertséget okozott, dolgozni sem tudtam, de a 4.-5. nap keztem teljesen jól érezni magam. A megfelelő pszihiáter kiválasztása a legfontosabb mert az az orvos lesz a lelki bizalmasod, alha megteheted inkább magán pszihiáterhez menj!
2023. jún. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Én pszichiatriai beteg vagyok Ripedont szedek csak sajnos meghíztam tőle.
2023. jún. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

igen 8-as tudom ,hogy a gyakorlatban mi az aminek a hiánya ilyen és hasonló mentális betegségeket okozhat ,de ez minden esetben összetettebb ,de tudod ezt te is .A nyitottság amiről beszélsz valóban már önmagában egy jó út a gyógyulás felé.Az én esetemben a rengeteg negatív tapasztalat ,csalódás másokban ,csalódás magamban és a hosszú évek óta tartró magányosság az oka annak ,hogy így áll velem a helyzet .jah és őszintén hálás vagyok hogy azért ti is megosszátok a véleményeteket és tapasztalataitokat és azért csak jó az ha hasonló problémákkal küzdőkkel lehet az ilyen dolgokról beszélni. Ti mennyire vagytok társaság függők ?

1-es neked is kitartást kívánok ..te mi miatt lettél depressziós? tudom sokminden közrejátszik mégis ha dióhéjban beszélnél róla akkor nyugodtan megoszthatod velem,velünk a történeted. érdekel mi lehet veled . az hogy meghíztál a gyógyszerek mellékhatásai miatt a kisebb gond szerintem. Előbb gyere rendbe fejben aztán lefogyni már gyerekjáték lesz.

2023. jún. 18. 19:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!